Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie ma nowego prezesa

MP

Przemysław Daca, 17 stycznia br. przyjął nominację na prezesa Państwowego Gospodarstwa Wodne Wody Polskie. Jak zapowiedział, zacznie od działań, które pozwolą dostosować funkcjonowanie Wód Polskich do nowej ustawy Prawo Wodne oraz celów i strategii Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej a te wynikają z Dyrektywy unijnej z 2000 roku.

Daca, przed nominacją pełnił funkcję wicedyrektora Departamentu Żeglugi Śródlądowej. Pracował w ochronie środowiska, zna się na gospodarce ściekowej a także gospodarce wodnej, zwłaszcza w zakresie utrzymania śródlądowych dróg wodnych.

– Nie do przecenienia są jego działania dla żeglugi, tak w sprawach rozwiązań technicznych jak i gospodarczego wykorzystania rzek, mówił dr Jan Pyś, dyrektor Urzędu Żeglugi Śródlądowej we Wrocławiu.

Niedługo Wody Polskie wprowadzą nowe stawki za wodę i ścieki. Wiadomo już, że  w poszczególnych gminach będą zróżnicowane. Tomasz Jankowski, Rzecznik Prasowy MPWiK S.A. potwierdza, że jest dużo zmian w prawie wodnym a także w poszczególnych ustawach które jej dotyczą

Zgodnie z tymi zmianami, czekamy na rozporządzenie do ustawy, która określa w jaki sposób mają być ustalane te stawki.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ