W środę pikieta pod wrocławskim Sądem Apelacyjnym

MP Sala rozpraw

Jarosław Bogusławski, w najbliższą środę zaprasza na pikietę pod wrocławski Sąd Apelacyjny.

Tego dnia o godz. 10:00 w sali 101 będzie rozpatrywane zażalenie dr Zbigniewa Kękusia na “postanowienie prokuratora Prokuratury Rejonowej w Oławie Jakuba Dłubacza z 22 lutego 2017 r. o odmowie wszczęcia śledztwa w sprawie o popełnieniu przez sędziego Sądu Rejonowego dla Wrocławia Śródmieścia Marka Górnego w dniu 21 listopada 2016 r. przestępstwa z art. 133 k.k.: „Kto publicznie znieważa Naród lub Rzeczpospolitą Polską, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.”

Będzie to nasz sprzeciw społeczny – mówi Bogusławski. Pikieta jest związana z sędzią Górnym, który skazał Piotra Rybaka za spalenie kukły Żyda Georga Sorosa na wrocławskim Rynku – na 10 miesięcy wiezienia, potem przez innego sędziego wyrok złagodzono na 3 miesiące i na dozór elektroniczny, następnie, po manifestacji 11 listopada ’16 – prezes sądu penitencjarnego skazał Rybaka  na więzienie.

Podczas rozprawy sędzia Górny odwołał się do polskich tradycji antysemickich. Słowa te wywołały poruszenie na sali, zarówno w ławach z przedstawicielami Gminy Żydowskiej jak i osób popierających Piotra Rybaka.

Zdecydowana reakcja osób, które poczuły się obrażone słowami sędziego zostały z sali wyproszone. Wśród nich był Jarosław Bogusławski.

Co my na to…Polacy!? Sędzia Górny dopuścił się haniebnego czynu i nie raczył wytłumaczyć, co miał na myśli, mówiąc o polskich tradycjach antysemickich? Naród polski został przez sędziego zniesławiony, on nam ubliżył i za to powinien ponieść odpowiedzialność cywilną i karną.

Mamy do czynienia z takim wymiarem sprawiedliwości, bądź niesprawiedliwości. Dlatego ja nie milczę. Środowisko sędziowskie, na szczęście niecałe, jest zdominowane przez degeneratów, takich jak sędzia Górny. To nie jest sprawa podpalacza kukły, to jest sprawa nas wszystkich. Bo nie ma takiego pojęcia, jak polskie tradycje antysemickie. W jakiej chorej głowie, mogło się urodzić takie przeświadczenie?

Wszystko co robicie, wy niedobrzy ludzie – sędziowie, prokuratorzy i podobnego pokroju spadkobiercy wrogiego systemu, który ciemiężył naszą ziemię, przez  dziesięciolecia – zastanówcie się co robicie. Bo jeśli Polaków nazywacie antysemitami i jeszcze mówicie o jakiś tradycjach antysemickich – a na przykładzie kilku wieków widać, że jest odwrotnie – to liczcie się z tym, że granica została przekroczona.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ