Do Prezydenta Wrocławia trafił wniosek w sprawie Wyspy Słodowej

MP Wyspa Słodowa

Czy prezydent Wrocławia posłucha młodych ludzi i przychyli się do wniosku aktywistów miejskich, którzy wskazali Wyspę Słodową, jako jedyne miejsce publiczne we Wrocławiu, gdzie alkohol będzie spożywany bez konsekwencji prawnych?

To jest możliwe. Niemal dwa tygodnie temu, Sejm przyjął nowelizacją ustawy o wychowaniu w trzeźwości. Teraz zgodnie z uwzględnionymi poprawkami, alkohol będzie można spożywać w miejscu publicznym, będącym jednocześnie miejscem jego sprzedaży. Zatem jest nadzieja, że Prezydent Rafał Dutkiewicz wprowadzi wyjątek dla wyspy.

Wyspa Słodowa to miejsce kultowe. Ma swój koloryt i każdy, niezależnie od wieku, czuje się tam doskonale. Rozległy teren jest nie tylko miejscem spacerowym, tam się po prostu spędza czas, mówią młodzi ludzie. Jeśli piwo można pić na barkach, to i można na trawie czy ławce. Wiele europejskich miast ma takie strefy, dlaczego Wrocław miałby sie różnić, tym bardziej, że mamy naturalną wodną barierę.

Wyspa, jest jednym z najłatwiejszych dla służb porządkowych miejscem na otwartej przestrzeni, które łatwo monitorować i ochraniać. Przez wiele lat zarówno Policja, Straż Pożarna jak i Pogotowie Ratunkowe wypracowały swoje mechanizmy pracy i interwencji.

 

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ