Moc współpracy. Społeczny wymiar ekumenizmu

Centrum Historii Zajezdnia oraz Obserwatorium Społeczne zapraszają na debatę pt. “Moc współpracy. Społeczny wymiar ekumenizmu”, która odbędzie się 24 stycznia w ramach obchodów Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan, któremu towarzyszy hasło:
“Prawica Twoja wsławiła się mocą” (Wj 15,6). W.

Podczas debaty, która odbędzie się 24 stycznia w w sali kinowej Zajezdni zaproszeni goście zastanowia się nad znaczeniem społecznego zaangażowania chrześcijan w perspektywie ekumenicznej.

W debacie, która rozpocznie się o godz. 17.00 udział wezmą:
Bp Andrzej Siemieniewski, bp Ryszard Bogusz, Agnieszka Nosowska, ks. Andrzej Fober oraz Dominik Golema. Debatę poprowadzi Małgorzata Jaszczuk-Surma z Fundacji Obserwatorium Społeczne. WSTĘP WOLNY.

Mający ponad stuletnią tradycję Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan stał się cyklicznym świętem ekumenizmu i okazją do refleksji nad pojednaniem między podzielonymi wyznawcami Chrystusa. Co roku chrześcijanie różnych wyznań spotykają się na całym świecie na ekumenicznych nabożeństwach, modlitwach, konferencjach, koncertach i innych spotkaniach.

Przygotowywane są materiały z tekstami biblijnymi, rozważaniami, modlitwami, propozycjami liturgii nabożeństw itp. Polską wersję broszury z materiałami od 1998 r. wspólnie opracowują Polska Rada Ekumeniczna oraz Rada ds. Ekumenizmu Konferencji Episkopatu Polski Kościoła Rzymskokatolickiego. Uczestnictwo Polskiej Rady Ekumenicznej w Tygodniu Modlitw
o Jedność Chrześcijan nie ogranicza się jedynie do współpracy przy opracowaniu polskiej wersji broszury. Oddziały regionalne PRE aktywnie biorą udział w organizacji Tygodnia Modlitw
w całej Polsce.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ