Impel Wrocław podejmie KS Pałac Bydgoszcz

impel 24.jpg

W ramach 15. kolejki Ligi Siatkówki Kobiet, Impel Wrocław podejmie KS Pałac Bydgoszcz. Oba zespoły sąsiadują ze sobą w tabeli i obie drużyny z chęcią opuściłyby miejsce, które skazuje na grę w play-out. Mecz w sobotę, 27 stycznia o 17:00 w CSiR w Jelczu – Laskowicach.

W ubiegłą niedzielę Impelki przegrały w Pile z miejscowym PTPSem (który dzięki temu awansował do strefy medalowej), przedłużając tym samym złą passę przegranych w Lidze Siatkówki Kobiet. Najbliższy mecz wydaje się być dobrym momentem na jej przełamanie. Wrocławianki spotkają się bowiem z ligowym sąsiadem – KS Pałac Bydgoszcz. Bydgoszczanki mają jedno oczko więcej i jeden zaległy mecz – z Developresem SkyRes Rzeszów, który został przeniesiony aż na kwiecień.

Sobotnie spotkanie zapowiada się zatem emocjonująco. Po raz wtóry w tym sezonie – będzie to mecz o przysłowiowe 6 punktów. Trudno wskazać jednak faworyta sobotniej potyczki. Oba zespoły mają dużo do udowodnienia i z pewnością będą walczyć do ostatniej piłki.

Motywacji po stronie Impela nie zabraknie. Wrocławianki będą z pewnością chciały się także zrewanżować za przegraną w pierwszej rundzie. W dobrej dyspozycji jest Tamara Gałucha, która ostatnio dobrze wywiązywała się z roli atakującej i przyjmującej. Dobrą postawę trzeba jednak przekuć w zwycięstwo i to wydaje się być celem na najbliższy mecz.

Naprzeciw siatkarek Marka Solarewicza staną doświadczone zawodniczki, z Magdaleną Mazurek na czele. Nazwiska Krzywicka, Misuna, czy Kuligowska to także uznane marki na polskim, ligowym podwórku. Podopieczne trenera Makowskiego dobrze rozpoczęły sezon, jednak wraz z upływem czasu ich gra straciła na jakości. W ostatnim czasie wygrały jednak ważny mecz z Legionovią Legionowo, poprawiając tym samym, choć na chwilę, humor kibicom w mieście nad Brdą.

Mecz 15. kolejki Ligi Siatkówki Kobiet odbędzie się 27 stycznia o 17:00 w Centrum Sportu i Rekreacji w Jelczu – Laskowicach. Bilety do zakupienia na kupbilet.pl oraz w punktach stacjonarnych EMPiK i STS.

źródło: impelwroclaw.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ