Radni Osiedlowi konsultują z mieszkańcami projekty, w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego

MP Błażej Szymczak

Mieszkańcy Wrocławia mogą sami zmieniać swoje otoczenie. Już od pięciu lat trwa projekt, dzięki któremu najbardziej aktywni wrocławianie zachęcają pozostałych do współtworzenia społecznej przestrzeni.

Zwyciężają projekty które otrzymały najwięcej głosów, zatem liczy się nie tylko pomysł ale też promocja projektu i zachęcanie do złożenia podpisu.

Są sztywne ramy czasowe, mówi Błażej Szymczak z Rady Osiedla Ołbin.

Akcja trwa 6 tygodni a nieprzekraczalny termin minie 18 lutego. My z naszymi mieszkańcami spotykamy się w siedzibie Rady Osiedla i pomagamy na każdym etapie tworzenia projektu. Remont zdewastowanych wnętrz podwórzowych, wydzielenie stref dla kierowców i pozostałych ludzi, progi zwalniające, to najczęściej w naszym osiedlu zgłaszane pomysły.

W ramach WBO na rok 2018 jest do rozdysponowania ponad 25 mln zł.

Taka kwota przydałaby się każdej radzie osobno, jest tyle potrzeb. Do tych milionów trzeba jeszcze dodać 250 tys.zł. na pilotażowy projekt – WBO na zabytki. Będzie można odnawiać a nawet odtwarzać stare obiekty, np. mała architektura, jak rzeźba, zegar, kapliczka, brama.

Czy łatwo jest wygrać pieniądze na realizację własnego projektu?

Własnego albo sąsiedzkiego. Jeśli zaangażuje się dużą liczbę głosujących, a nie muszą to być mieszkańcy “swojego” osiedla, to mamy najszybciej pozyskaną subwencję na realizację marzeń.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ