Aborcjoniści wykorzystali bezprawnie zdjęcie niepełnosprawnej dziewczynki do promocji zabijania dzieci

Rzecznik praw niepełnosprawnych i matka chorej dziewczynki wyrazili oburzenie po tym, jak dowiedzieli się, że działaczka aborcyjna wykorzystała zdjęcie jej córki do promowania aborcji eugenicznej.

„Fox News” donosi, że Natalie Weaver, współzałożycielka Advocates for Medically Fragile Kids NC, wezwała Twitter do blokowania obelżywego postu. Jego autorka wykorzystała zdjęcie jej 9-letniej córki Sophii, która ma zespół Rhetta i zdeformowaną twarz, do promowania aborcji eugenicznej.

Autorka obraźliwego posta @OBSIDIANSMOAK pod zdjęciem dziewczynki napisała, że badania prenatalne powinny być obowiązkowe, a jeśli ich wynik będzie wskazywał na wadę, a rodzice i tak dziecko urodzą, to rachunki za leczenie dziecka powinni pokrywać z własnej kieszeni”.

Weaver zgłosiła agresywny post i zachęciła innych, by zrobili to samo. Twitter nie chciał go jednak usunąć. “Właśnie otrzymałam e-mail z informacją, że Twitter nie uważa, że osoba wykorzystująca zdjęcie mojego dziecka do promowania aborcji eugenicznych naruszyła standardy portalu”.

Twitter usuwa nienawistne tweety przeciwko “rasie, religii, płci lub orientacji seksualnej”. “Chciałbym, aby Twitter dodał także “nienawiść do osób niepełnosprawnych “do kategorii zgłaszania naruszeń”, powiedział Weaver.

Pod wpływem wielu krytycznych głosów i znacznego nagłośnienia sprawy, Twitter ugiął się. „Naszym celem jest tworzenie bezpiecznego środowiska na Twitterze, gdzie każdy będzie mógł swobodnie się wyrazić. Po przeanalizowaniu wcześniejszego zgłoszenia dochodzimy do wniosku, że pominęliśmy przypadek naruszenia zasad” – odpisała obsługa portalu. „Zawiesiliśmy konto, które zgłoszono. Uznaliśmy, że dopuszczono się nadużyć. Przepraszamy za ten błąd” – głosił komunikat.

źródło: TV Repbulika