Pierwsza filmowa wersja kultowego „Mocka” w kinie DCF

Już w piątek 26 stycznia br. o godz. 19:00 w Dolnośląskim Centrum Filmowym odbędzie się przedpremierowy pokaz najnowszego spektaklu Teatru Telewizji “Mock”. Pokazowi towarzyszyć będzie spotkanie z autorem kultowej serii o Eberhardzie Mocku, Markiem Krajewskim oraz reżyserem Łukaszem Palkowskim.

Fanów kultowej dla wrocławian prozy Marka Krajewskiego czeka niezwykły wieczór. Wreszcie doczekaliśmy się pierwszej ekranizacji jednego ze znakomitych kryminałów wrocławskiego pisarza. Zdjęcia do spektaklu rozpoczęto w październiku ubiegłego roku, a już w najbliższy piątek, 26 stycznia o godz. 19:00, 3 dni przed oficjalną premierą 
na antenie TVP 1  Telewizji Polskiej, wrocławscy widzowie kina DCF będą mogli ocenić efekty prac Łukasza Palkowskiego i jego ekipy.

– Bardzo nam zależało na tym, aby to właśnie wrocławska widownia, tak bardzo związana 
z twórczością Marka Krajewskiego, jako pierwsza zobaczyła ten spektakl. Cieszę się, że pomysł uzyskał akceptację TVP – mówi Jarosław Perduta, dyrektor DCF-u. – Dołożyliśmy też wszelkich starań, aby pokaz mógł być bezpłatny. Dodatkową atrakcją dla naszych gości będzie możliwość bezpośredniego spotkania zarówno z twórcami spektaklu, jak i autorem kultowego cyklu – dodaje.

Marek Krajewski będzie do dyspozycji widzów już od godz. 18.15. W holu DCF będzie można nie tylko porozmawiać z pisarzem, ale też kupić jego najnowsze książki:  „Mock” oraz „Mock. Ludzkie zoo”. Bezpośrednio po projekcji goście będą mogli wziąć udział 
w dyskusji panelowej dotyczącej roli, jaką sztuka może odegrać w budowaniu tożsamości miasta. W dyskusji wezmą udział twórcy spektaklu oraz zaproszeni goście, całość poprowadzi dziennikarz Radia Wrocław, redaktor Jan Pelczar.

– Spotkania z twórcami filmowymi będą stałym elementem naszej oferty dla wrocławian. DCF to nie jest zwykłe kino. To otwarta przestrzeń aktywnego dialogu o sztuce filmowej, miejsce spotkań z ciekawymi i inspirującymi ludźmi filmu. Na kolejne takie spotkanie zaprosimy naszych widzów już w najbliższych dniach – informuje dyrektor Perduta.

Udział w piątkowym pokazie „Mocka” jest bezpłatny. Na zainteresowanych czekają wejściówki, które trzeba osobiście odebrać w kasach kina DCF. Wydawane są na hasło „MOCK”. Warto się pospieszyć, bo liczba dostępnych miejsc jest niestety ograniczona.

„Mock” to historia o początkach kariery głównego bohatera serii – detektywa Eberharda Mocka. Osadzona w realiach przedwojennego Breslau, zgrabnie opowiedziana, z licznymi 
i niespodziewanymi zwrotami w akcji, trzyma w napięciu i nie pozwala przejść obojętnie obok. Zdjęcia do spektaklu realizowane były w naturalnych wnętrzach, głównie we wrocławskiej Hali Stulecia.

źródło: dcf.wroclaw.pl
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ