Przeprowadzono 61. ekshumację ofiary katastrofy smoleńskiej

smolensk-wikipedia-400x0.jpg
 Przeprowadzona została 61. ekshumacja ofiary katastrofy smoleńskiej – poinformowała w czwartek rano rzeczniczka prasowa Prokuratury Krajowej prok. Ewa Bialik. Do kwietnia zaplanowane są jeszcze 22 ekshumacje.

Prokuratura Krajowa nie ujawnia żadnych szczegółów przeprowadzonych czynności – ani o czyj grób chodzi, ani gdzie ekshumację przeprowadzono. To czwarta ekshumacja przeprowadzona w styczniu. Jak już wcześniej informowała prok. Bialik – zgodnie z planami śledczych – ekshumacje mają się skończyć w kwietniu 2018 r.

Śledztwo smoleńskie trwa, a w jego ramach przeprowadzane są ekshumacje ofiar katastrofy pod Smoleńskiem. To już po raz 61. prokuratorzy sprawdzą, kto został pochowany w danym grobie. Bo jak pokazują dotychczasowe ekshumacje, w kilku przypadkach doszło do pochowania w jednej trumnie szczątków różnych osób, a w dwóch przypadkach zamieniono ciała.

Tak było w grobach m.in: Natalii Januszko (fragmenty ciał 6 osób), Aleksandry Natalii-Świat (szczątki innej osoby), gen. Bronisława Kwiatkowskiego (14 części ciała należące do 7 osób), gen. Włodzimierza Potasińskiego, abp Mirona Chodakowskiego (pół ciała duchownego i pół ciała bp Płoskiego), Lecha Kaczyńskiego (fragmentu 2 innych osób).

Źródło: polsatnews.pl, Telewizja Republika

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ