Kaczyński: Nie zmieniamy kursu

fot. youtube

Nie ma oczywiście mowy o tym, by Polska oddawała decyzję w sprawie reformy sądownictwa Trybunałowi Sprawiedliwości. To nasza wewnętrzna kompetencja gwarantowana prawem Unii Europejskiej – mówi prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński.

Czy nie obawia się Pan, że część wyborców z tzw. twardego elektoratu PiS‑u nie zrozumie zmian w rządzie, które się dokonały i będzie miała poczucie rozczarowania, zawodu?

Oczywiście, że biorę to pod uwagę i dlatego podczas ostatniej miesięcznicy odstąpiłem od swojego zwyczaju unikania wówczas tematów czysto politycznych i zwróciłem się wprost do tej najwierniejszej części naszych zwolenników. Poprosiłem, by mi zaufali. I nadal o to proszę – zaufajcie Państwo, my Was nie zawiedziemy, program głębokich zmian naszego kraju nie będzie wyhamowany, wprost przeciwnie. Nie ma mowy o żadnym dogadywaniu się z siłami, które od lat traktowały Polskę jak swój prywatny łup. Nie zmieniamy kursu. Być może czasami przyjdzie nam iść do celu nieco krętą drogą – taka jest polityka – ale cel się nie zmienia i jest on nadal celem naszego twardego elektoratu – radykalna zmiana Rzeczypospolitej

Cały wywiad w dzisiejszym wydaniu Gazety Polskiej Codziennie

źródło: http://gpcodziennie.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ