Są zarzuty dla senatora PO Macieja G. “Nie uwzględniłem pożyczki od teściów”

Jeden z zarzutów wobec Macieja G. dotyczy ujawnienia informacji o przetargu wartym 22 mln zł. Kolejne zarzuty nawiązują do podania fałszywych informacji w oświadczeniach majątkowych.

Prokuratura Krajowa poinformowała w oficjalnym komunikacie, że postawione zarzuty dla senatora PO są efektem śledztwa rozpoczętego w grudniu 2013 roku. Sprawą zajmuje się Łódzki Wydział Zamiejscowy Prokuratury Krajowej przy współpracy z CBA.

W czwartek senator PO zapowiedział, że stawi się w prokuraturze ” w celu wysłuchania stawianych mu zarzutów”. W grudniu ub. r. prokuratura wnioskowała o uchylenie immunitetu dla senatora PO.

Najpoważniejszy zarzut dotyczy sprawy udaremnionego, wartego 22 mln zł przetargu dla wojska. Chodziło wówczas o zakup laserowego symulatora, tzw. Wirtualnego Systemu Taktycznego Pola Walk, przeznaczonego do szkolenia sił specjalnych. Senator miał ujawnić informacje z postępowania jednej z firm, startujących w przetargu.

Kolejne trzy zarzuty dotyczą się fałszywych zeznań majątkowych. Śledczy ustalili, ze w latach 2011-2012 Maciej G. zaniżał o ponad 105 tys. zł wartość własnego majątku. Senator przyznał, że w oświadczeniu mógł popełnić błąd. Odniósł się mówiąc, że nie uwzględnił pożyczki od teściów oraz opóźnienia w zapłaceniu podatku.

 źródło: tv republika
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ