SKANDAL! Posłowie PO i Nowoczesnej nie chcieli penalizacji banderyzmu

Posłowie przyjęli przepisy zakazujące posługiwania się terminem “polskie obozy śmierci”. Poruszyli też temat propagowania nacjonalistycznych ukraińskich haseł.

W czasie dzisiejszego posiedzenia Sejmu odbyło się trzecie czytanie pakietu projektów zmian ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Jedna z nich dotyczyła penalizacji banderyzmu w Polsce i karania za podważanie zbrodni ludobójstwa na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej. Za przyjęciem projektu Kukiz’15 opowiedzieli się wszyscy posłowie tego klubu, wszyscy posłowie PiS oraz PSL. Za przyjęciem ustawy nie zagłosowali w większości posłowie PO i Nowoczesnej.wyniki_670_03

Przyjęta dziś ustawa dotyczy określenia definicji zbrodni ukraińskich nacjonalistów i ukraińskich formacji kolaborujących z III Rzeszą, a także wprowadzenia możliwości prowadzenia, na podstawie art. 55 ustawy o IPN, postępowań karnych przeciwko osobom zaprzeczającym sprawstwu tych zbrodni.

Klub Kukiz’15 złożył swój projekt

źródło: Telewizja Republika

PODZIEL SIĘ

1 KOMENTARZ

  1. Poslowie PO i Nowoczesnej to partie niemieckie które faktycznie bronia organizacji socjalizmu faszystowskiego.Najbardzie antypolskie partie PO i Nowoczesna powinny być zdelegalizowane a cale kierownictwa tych partii stanac przed sadem za dzialalnosc na szkode Polski.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ