Miała pomagać starszemu mężczyźnie, a okradła go z oszczędności

Miała odwiedzać potrzebującego codziennej pomocy. Okazało się, że zamiast wspierać schorowanego mężczyznę, podstępem ukradła mu kartę płatniczą, a następnie wypłaciła z niej wszystkie oszczędności. Kobieta została już zatrzymana przez policjantów z powiatu wałbrzyskiego i stanie teraz przed sądem.

Boguszowscy funkcjonariusze otrzymali informację o kradzieży z mieszkania karty płatniczej. Jak ustalono, złodziej szybko wypłacił wszystkie oszczędności znajdujące się na koncie w kwocie ponad tysiąca złotych.

Policjanci niezwłocznie rozpoczęli działania operacyjne w celu ustalenia sprawcy tego zdarzenia. Okazało się, że potrzebującego codziennej pomocy mężczyznę odwiedziała pewna mieszkanka Wałbrzycha i to ona podstępem zabrała kartę z jego mieszkania.

Zajmujący się tą sprawą funkcjonariusze zatrzymali kobietę dzień po zdarzeniu. W trakcie przeszukania jej mieszkania ujawnili skradzioną kartę. Wałbrzyszanka przyznała się do popełnionego czynu i złożyła wyjaśnienia. Za czyn, o który jest podejrzana grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KMP w Wałbrzychu

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ