Głogów: 22-latek odpowie za rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności

Policja - napis.jpg

Bezpośrednio po dokonaniu przestępstwa 22-letni mieszkaniec Głogowa trafił w ręce policjantów. Jego szybkie zatrzymanie było możliwe dzięki reakcji świadków i odwadze jednego z nich, który pobiegł za sprawcą. Jak ustalili funkcjonariusze, podejrzany usiłował dokonać rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia, chcąc zabrać pieniądze listonoszce. Decyzją sądu został już tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Grozić mu może kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło na terenie osiedla Kopernika w Głogowie 25 stycznia br. około godziny 13:30. Podejrzany 22–latek zaatakował na klatce schodowej bloku mieszkalnego pracownicę poczty, która w tym czasie dostarczała przesyłki. Przewrócił ją i używając siły fizycznej oraz niebezpiecznego narzędzia, zażądał od kobiety wydania pieniędzy. Pokrzywdzona broniła się i wzywała pomocy. Sprawca nie zdołał jej odebrać saszetki z gotówką i spłoszony usiłował zbiec z miejsca przestępstwa. Wcześniej groził również użyciem siły kobiecie, która starała się pomóc zaatakowanej.

Świadkowie zaalarmowali szybko Policję. Jeden z nich, pobiegł za sprawcą i z pomocą innego mężczyzny, skutecznie go obezwładnił. Wspólnie z nimi patrol policjantów zatrzymał podejrzanego. Policjanci zabezpieczyli również przy mężczyźnie nóż oraz nożyczki.

Pokrzywdzona listonoszka nie odniosła poważniejszych obrażeń. 22-latek już usłyszał zarzuty usiłowania rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia oraz groźby karalnej. Czyny te zagrożone są karą od 3 do nawet 12 lat pozbawienia wolności. Sprawdzenia potwierdziły, że mężczyzna był już wcześniej karany. Na wniosek policji i prokuratora, sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące.

Źródło: KPP w Głogowie

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ