Oława: Areszt za co najmniej 12 włamań do domów jednorodzinnych

Wspólne działania policjantów z komisariatu w Jelczu-Laskowicach i Oławy doprowadziły do ustalenia, a następnie zatrzymania mężczyzny podejrzanego o szereg włamań do domów jednorodzinnych. Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna działał na terenie gminy Jelcz-Laskowice i powiatu wrocławskiego.

Dokonał, co najmniej dwunastu włamań. Jego łupem padała złota i srebrna biżuteria, sprzęt elektroniczny, pieniądze oraz inne wartościowe przedmioty. Działając w tych sprawach, policjanci odzyskali już znaczną część skradzionego mienia. Decyzją sądu mężczyzna został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Jelczu-Laskowicach, realizując czynności związane z włamaniem do domu jednorodzinnego w Miłoszycach, ustalili i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o dokonanie tego przestępstwa.

Do zatrzymania doszło 24 stycznia br. w Miliczu, w mieszkaniu matki podejrzanego. W trakcie przeszukania lokalu, funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli większość skradzionych przedmiotów, które wróciły do właściciela. Podejrzany 26-latek został osadzony w policyjnym areszcie.

Dalsze czynności operacyjne i procesowe realizowane przez policjantów doprowadziły do zabezpieczenia materiału dowodowego, który pozwolił na przedstawienie podejrzanemu zarzutów m.in. dwunastu kradzieży z włamaniami do domów jednorodzinnych. Przestępstwa te mężczyzna popełnił głównie na terenie gminy Jelcz-Laskowice i powiatu wrocławskiego.

Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów. Jak wynika z przeprowadzonych ustaleń, jego łupem padły pieniądze, złota i srebrna biżuteria, sprzęt elektroniczny i inne drobne przedmioty wartościowe. Funkcjonariusze odzyskali znaczną część skradzionego mienia.

Sąd na podstawie zebranego materiału dowodowego podjął już decyzję o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na 3 miesiące.

Za kradzież z włamaniem podejrzanemu grozić może kara pozbawienia wolności nawet do lat 10.

Źródło: KPP w Oławie

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ