Jawor: Pomimo sądowego zakazu kierował pojazdem mając ponad 1,3 promila alkoholu w organizmie

Funkcjonariusze z Jawora zatrzymali 55-letniego mężczyznę, który jechał samochodem mając w organizmie ponad 1,3 promila alkoholu. Do zatrzymania doszło, gdyż przekroczył w terenie zabudowanym dopuszczalną prędkość. W dodatku to nie wszystko, co nietrzeźwy kierowca miał na sumieniu. Okazało się bowiem, że z tego samego powodu sąd orzekł już wcześniej wobec mężczyzny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych na okres trzech lat.

27 stycznia 2018 roku funkcjonariusze ruchu drogowego z Komendy Powiatowej w Jaworze zatrzymali do kontroli kierującego samochodem osobowym, który przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym. Był to jednak dopiero początek jego problemów. Od mężczyzny policjanci wyczuli woń alkoholu. Badanie wykazało, że 55-letni kierowca ma ponad 1,3 promila alkoholu w organizmie.

Po sprawdzeniu w policyjnych bazach okazało się, że kierujący nie po raz pierwszy wsiadł za kierownicę po spożyciu alkoholu. Z tego samego powodu sąd orzekł już wcześniej wobec mężczyzny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych na okres trzech lat.

Teraz o dalszych losach 55-latka zdecyduje sąd. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności, ponieważ w przeszłości był już prawomocnie skazany za takie przestępstwo.

Źródło: KPP w Jaworze

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ