Apel Franciszka do Polaków. “Nie lękajcie się mówić o Bogu”

Franciszek7.jpeg
Podczas środowej audiencji generalnej, papież Franciszek zaapelował do Polaków by “umacniali się wzajemnie w wierze”. Zachęcał też, by nie lękali się mówić o Bogu i Kościele.

W czasie spotkania na placu Świętego Piotra, Franciszek zwrócił się do polskich pielgrzymów mówiąc: “Bracia i siostry, uczestnicząc we mszy świętej bądźcie uważnymi słuchaczami Bożego Słowa. Niech ono was formuje i przemienia. Niech kształtuje życie waszych rodzin, a szczególnie inspiruje wychowanie dzieci i młodzieży”.

– Bądźcie głosicielami tego Słowa, gdziekolwiek jesteście. Nie lękajcie się mówić o Bogu, o sprawach wiary, o Kościele. Umacniajcie się wzajemnie w wierze, trwając konsekwentnie w nauce Chrystusa – nawoływał ojciec święty. W katechezie na temat liturgii słowa,

Franciszek potępił zachowanie, gdy w trakcie czytań relacjonuje się wydarzenia w świątyni: “Ileż to razy, kiedy trwa lektura Słowa Bożego, słychać komentarze: „Popatrz na tego, popatrz na tamtego”. Czy należy komentować w czasie czytania Słowa Bożego? Nie. Jeśli plotkujesz, nic nie słyszysz” – podkreślił, zwracając się do kilkunastu tysięcy osób.

źródło: Telewizja Republika

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ