21.9 C
Wrocław
Dorota Kania o Tusku: To za czasów jego rządów mnożyła się narracja...

Dorota Kania o Tusku: To za czasów jego rządów mnożyła się narracja o „polskich obozach”

– To za czasów urzędowania Tuska mnożyła się narracja o „polskich obozach”, to wtedy sprowadzono do minimum lekcje historii. Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku pokazywało skandaliczne ekspozycje, na których umniejszano role naszych bohaterów ratujących Żydów. Dzięki inicjatywom zwykłych obywateli – także za granicą – nagłaśniano protesty przeciwko fałszowaniu historii. A teraz Donald Tusk zabiera głos, manipulując faktami – komentuje skandaliczny wpis Donalda Tuska redaktor naczelna Telewizji Republika, Dorota Kania.

 

Dziś szef Rady Europejskiej skomentował na Twitterze napiętą sytuację między Polską a Izraelem w związku z nowelizacją ustawy o IPN karzącą za celowe powielanie kłamstw historycznych. W skandalicznym tweecie Tusk oskarżył o propagowanie wyrażenia o “polskich obozach”… autorów nowelizacji.

– Donald Tusk po kilku dniach milczenia zabrał głos w sprawie nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Polityk, który przez siedem lat był premierem polskiego rządu w czasie swojego urzędowania nie zrobił nic, by przeciąć szkalowanie Polski na świecie, nie reagował, gdy kreowano nas na katów a nie ofiary II wojny światowej

– komentuje wpis szefa RE redaktor naczelna Telewizji Republika, Dorota Kania.

Dziennikarka przypomina również o spotkaniu Tusk-Putin, do którego doszło 1 września 2009 r. i przemówieniu byłego premiera podczas uroczystości rocznicowych wybuchu II wojny światowej.

– Były premier, przypomnijmy – historyk z wykształcenia – nie był w stanie powiedzieć prawdy o horrorze Polaków, który zgotowali polskim obywatelom Niemcy i Sowieci w czasie II wojny. To za czasów urzędowania Tuska mnożyła się narracja o „polskich obozach”, to wtedy sprowadzono do minimum lekcje historii. Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku pokazywało skandaliczne ekspozycje, na których umniejszano role naszych bohaterów ratujących Żydów. Dzięki inicjatywom zwykłych obywateli – także za granicą – nagłaśniano protesty przeciwko fałszowaniu historii.A teraz Donald Tusk zabiera głos, manipulując faktami

– zaznacza Dorota Kania.

 – Dlatego nie powinien w ogóle się odzywać – jeżeli ma pisać takie bzdury – niech milczy. Tak będzie lepiej dla Polski

– dodaje.

Źródło: telewizjarepublika.pl, niezalezna.pl
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ