W sobotę koszykarki Ślęzy zmierzą się z Energą Toruń

Energa Toruń będzie rywalem koszykarek Ślęzy w kolejnym, tym razem wyjazdowym spotkaniu ekstraklasy. Mecz odbędzie się w sobotę o godz. 18:00. Wrocławianki powalczą o dwunaste zwycięstwo w sezonie i umocnienie swojej pozycji w czołówce tabeli.

Wygrać w Toruniu to nie będzie łatwa sprawa. Energa ma obecnie bilans dziewięciu zwycięstw i sześciu porażek, ale to zespół o bardzo dużym potencjale. W miniony weekend przekonała się o tym Wisła CanPack, reprezentant Polski w prestiżowej Eurolidze. Torunianki wygrały w Krakowie 77:72, choć w trzeciej kwarcie przegrywały 53:64. W ostatnich dziesięciu minutach Energa pozwoliła rywalkom rzucić tylko cztery punkty.

Siłą zespołu trenera Algirdasa Paulauskasa (w przeszłości szkoleniowiec Ślęzy) są przede wszystkim zawodniczki zagraniczne – Amerykanki Kelley Cain i Alexis Hornbuckle, a także grająca z brytyjskim paszportem Lauren Mansfield, czy Litwinka Monika Grigalauskyte. Niedawno klub pozyskał Francuzkę Melissę Diawakanę. Oczywiście, nie można zapominać o Polkach – Emilii Tłumak, Agnieszce Skobel i Katarzynie Maliszewskiej (d. Krężel). Każda z nich w przeszłości – dalszej lub bliższej – była zawodniczką Ślęzy.

W pierwszym meczu obu drużyn, które w październiku odbyło się we Wrocławiu, Ślęza wygrała z Energą 77:70. Najwięcej punktów dla mistrzyń Polski rzuciły wtedy Amerykanki – Marissa Kastanek (16) i Sharnee Zoll-Norman (14), dla torunianek – Kelley Cain (18) i Agnieszka Skobel (14).

Sobotnie spotkanie odbędzie się w toruńskiej hali „Spożywczak”. Początek o godz. 18:00.

Autor: Paweł Kucharski