Pawłowicz ostro w odpowiedzi do Tuska i Netanjahu

fot: youtube

Media podają informacje, jakoby nowelizacja ustawy o IPN została już przekazana prezydentowi Andrzejowi Dudzie. Wokół niej wciąż trwa ostry spór. Niedawny wpis na Twitterze Donalda Tuska tylko rozognił atmosferę. Głos w tej sprawie zabrała również Krystyna Pawłowicz.

Przewodniczący Rady Europejskiej zarzucił Prawu i Sprawiedliwości, że ci sami wypromowali zwrot “polskie obozy śmierci”. Tym wpisem wołał burzę we wszelkich, skrajnych środowiskach.

– Nie wiem czy Pan to puści, ale tak się zachowuje świnia. W czasie wojny było hasło „tylko świnie siedzą w kinie”. To jest ten rodzaj świni. W momencie gdy matka i nasz dom są atakowane, to nawet jeśli się nie zgadzam z partia rządzącą to nie pluję w stronę Polski, tylko bronię – odważnie komentował zajście Wojciech Cejrowski.

” Trudny problem, który próbujemy rozwiązać (może z błędami), zostawił nam Donald Tusk” – pisał dalej wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki.

Znana z ciętej riposty Krystyna Pawłowicz również postanowiła odnieść się do sprawy.

” Aha, panie Tusk, TEJ SAMEJ KARZE podlega ten, ”KTO rażąco POMNIEJSZA ODPOWIEDZIALNOŚĆ rzeczywistych sprawców tych zbrodni”, czyli pana sponsorów – Niemców” – napisała na swoim profilu. “Choćby wygłupem… Więc ustawę zastosuje się też do… NIEMIECKIE OBOZY ZAGŁADY” – czytamy wpis

W piątek nowelizację ustawy przyjął Sejm. Zakłada ona karę grzywny lub do 3 lat pozbawienia wolności za użycie sformułowania “polskie obozy śmierci”. Premier Izraela, Benjamin Netanjahu stwierdził, że prawo to nie ma podstaw do figurowania. Relacje polsko-izraelskie drastycznie się pogorszyły.

Do tej postawy również odniosła się Krystyna Pawłowicz. Warto zaznaczyć, że w tej kwestii jest niezwykle zaangażowana.

źródło: telewizjarepublika.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ