Seryjny włamywacz ze Środy Śląskiej zatrzymany

policja fala 2.jpg

Średzcy policjanci w wyniku podjętych działań operacyjnych udowodnili 25-latkowi kolejne przestępstwa przeciwko mieniu. Mężczyzna usłyszał łącznie 12 zarzutów. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze ustalili, iż sprawca 25-letni mieszkaniec Środy Śląskiej dokonywał przestępstw w okresie od lutego do listopada ubiegłego roku. Działał na terenie powiatu średzkiego i legnickiego. Mężczyzna włamywał się do garażów, pomieszczeń gospodarczych oraz samochodów, skąd zabierał m.in. elektronarzędzia, sprzęt RTV, rowery, pojemniki z olejem napędowym, powodując straty ponad 12 tysięcy złotych.

Średzcy policjanci przedstawili mężczyźnie łącznie 12 zarzutów. Odpowie za kradzieże i włamania, a także krótkotrwałe użycie pojazdu – wywrotki o wartości 70 tysięcy zł, którą ukradł z terenu powiatu legnickiego, następnie porzucił w jednej z miejscowości na terenie gm. Miękinia. Mężczyzna był już wcześniej karany za przestępstwa przeciwko mieniu.

Wobec 25-latka sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Przestępstwo kradzieży z włamaniem zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP w Środzie Śląskiej

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ