UWAGA! Nadchodzą potężne mrozy

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie o silnym mrozie dla rejonów górskich w czterech województwach: małopolskim, podkarpackim, śląskim i dolnośląskim. Temperatura spadnie miejscami nawet do 17 st. C poniżej zera.

Zima nie odpuszcza. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia dla południowej części województwa małopolskiego w związku z silnym mrozem.

Jak informuje IMGW, nad Europą dominują niże z ośrodkami znad: zachodniej Rosji, Morza Egejskiego, Hiszpanii i Grenlandii; jedynie rejon Skandynawii, Wysp Brytyjskich oraz częściowo Europę Środkową obejmuje swym zasięgiem wyż znad Szwecji. Polska znajduje się w zasięgu wspomnianego wyżu. Z północnego wschodu napływa bardzo chłodne powietrze arktyczne.

– Prognozuje się temperaturę minimalną w nocy od -15°C do -12°C, lokalnie spadek temperatury do -17°C. Wiatr o średniej prędkości od 10 km/h do 15 km/h – zapowiadają synoptycy IMGW.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że “przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne i zagrożenie życia. Niebezpieczne zjawiska w silnym stopniu ograniczają prowadzenie działalności.”

Zalecana jest ostrożność oraz śledzenie komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Taki sam alert wydano dla województw podkarpackiego, śląskiego i dolnośląskiego.

Źródło: krakow.eska.pl. IAR, interia.pl/ telewizjarepublika.pl
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ