W CZERWCU WEJDĄ W ŻYCIE ZMIANY DOT. MŁODYCH KIEROWCÓW

Coraz więcej osób w Polsce chce zdobyć prawo jazdy. Jak informuje „Rzeczpospolita”, ośrodki szkolenia kierowców w całym kraju notują rekordowe liczby kursantów. Wkrótce mają wejść w życie zmiany dotyczące młodych kierowców.

Nowe przepisy wprowadzają m.in. okres próbny dla osób, które dopiero co zdobyły uprawienia do kierowania pojazdami. Ponadto kierowcy pomiędzy czwartym a ósmym miesiącem po zdobyciu prawa jazdy będą mieli obowiązek przejścia szkolenia na płycie poślizgowej.

Zmiany zawsze mobilizują ludzi, aby szybciej zdobyć prawo jazdy – mówi instruktor z jednej toruńskich szkół jazdy.

– Poza wzmożonym ruchem i potrzebą sprawniejszej organizacji tego całego bardziej intensywnego szkolenia, to właściwie przepisy, które mają wejść od 4 czerwca, one dotyczą bardziej kierujących. To taka stała sytuacja. Przepisy zmieniają się dosyć często i to zawsze mobilizuje ludzi, bo te zmiany nie ułatwiają życia, wręcz odwrotnie – wyjaśnia instruktor.

Z danych dziennika wynika, że w ostatnim czasie odnotowano wzrost o ok. 30 proc. liczby kursantów. Najwięcej osób chce zdobyć uprawnienia do kierowania samochodami osobowymi, czyli tzw. kategorię B.

Nowe przepisy dotyczące młodych kierowców wejdą w życie 4 czerwca.

źródło: radiomaryja.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ