10 tys. nowych mieszkań? Nadchodzi program Mieszkanie Plus

pixabay.com

W nadchodzących 20 miesiącach planuje się rozpoczęcie budowy 10 tys. mieszkań w ramach programu Mieszkanie Plus – podała we wtorek Rada Mieszkalnictwa. Mieszkanie Plus jest dla tych, którzy ze względu na trudną sytuację materialną nie mogą kupić mieszkania na rynku – podał premier Mateusz Morawiecki.

“Program Mieszkanie plus jest dla wszystkich, którzy pragną posiadać własne mieszkanie, którzy ze względu na swoją trudną sytuację materialną nie mogli zakupić go na rynku” – cytowano premiera w dzisiejszym komunikacie CIR. Drugiemu posiedzeniu Rady Mieszkalnictwa przewodził Prezes Rady Ministrów.

Szef rządu twierdzi, że kompleksowe rozwiązania przyczynią się do podniesienia poziomu życia wielu rodzin i osób samotnych. “Dotychczasowe rządowe programy mieszkaniowe, takie jak Rodzina na Swoim, czy Mieszkanie dla Młodych trafiały do ludzi lepiej sytuowanych” – twierdzi premier. Dodał, że “program Mieszkanie Plus przeznaczony jest dla wszystkich Polaków, którzy będą mogli wynająć mieszkanie z dojściem do własności lub tylko je wynająć”.

Z opublikowanego komunikatu wynika, że Rada Mieszkalnictwa uzgodniła podjęcie prac legislacyjnych, które usuną bariery inwestycyjne.

Przewodniczącym Rady Mieszkalnictwa został premier Mateusz Morawiecki. Obok niego, w radzie zasiadają: minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński, minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska, minister finansów Teresa Czerwińska, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński, minister środowiska Henryk Kowalczyk oraz minister rolnictwa i rozwoju wsi Krzysztof Jurgiel, prezes Rządowego Centrum Legislacji Jolanta Rusiniak oraz prezes BGK Nieruchomości Mirosław Barszcz. Barszcz jest koordynatorem pracy Rady Mieszkalnictwa.

Źródło: Telewizja Republika, premier.gov.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ