Jelenia Góra: Zatrzymania i zarzuty w śledztwie dotyczącym doprowadzenia do niekorzystnego rozporządzenia mieniem kilkuset osób

policja fala.jpg

Funkcjonariusze Wydziału Dochodzeniowo – Śledczego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, w związku z postępowaniem przygotowawczym, nadzorowanym przez Prokuraturę Okręgową w Jeleniej Górze, zatrzymali 5 osób podejrzanych o udział w przestępczym procederze polegającym na doprowadzaniu pokrzywdzonych – przedsiębiorców do niekorzystnego rozporządzenia mieniem z tytułu zawarcia umów świadczenia usług reklamowych.

Przedmiotowe śledztwo dotyczy doprowadzenia do niekorzystnego rozporządzenia mieniem kilkuset osób przez przedstawicieli spółki TeleOpieka24, polegającego na zawieraniu w imieniu spółki umów o świadczenia usług reklamowych z właścicielami różnych podmiotów gospodarczych, nie podając im rzeczywistych warunków zawieranych umów oraz wprowadzeniu ich w błąd, co do rodzaju podpisywanego dokumentu.

W śledztwie ustalono, że osoby współpracujące ze spółką TeleOpieka24 w latach 2016 – 2017 zawierały w imieniu spółki umowy świadczenia usług reklamowych z właścicielami różnych podmiotów gospodarczych z województw: zachodniopomorskiego, wielkopolskiego, lubuskiego, dolnośląskiego, opolskiego, śląskiego i łódzkiego.

Na chwilę obecną lista ujawnionych osób pokrzywdzonych w wyniku tego przestępczego procederu nie jest zamknięta. Wydział Dochodzeniowo – Śledczy Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu wykonuje m.in. czynności procesowe w postaci przesłuchań zgłaszających się osób w celu potwierdzenia ich statusu w toczącym się postępowaniu.

Zatrzymani usłyszeli już w tej sprawie zarzuty. Na chwilę obecną dotyczą one popełnienia oszustw na szkodę 60 pokrzywdzonych. Każda z poszkodowanych osób została doprowadzona do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w kwocie około 18,5 tys. złotych.

Prokuratura zastosowała też środki zapobiegawcze w postaci dozoru Policji, zakazu opuszczania kraju oraz poręczenia majątkowego. W śledztwie dokonano także blokady środków pieniężnych zgromadzonych na rachunku bankowym Spółki TeleOpieka24 celem zabezpieczenia przyszłych roszczeń o naprawienie szkody.

Sprawa ma charakter rozwojowy. Niewykluczone są kolejne zatrzymania i zarzuty. Osoby pokrzywdzone działaniami Spółki TeleOpieka24, które dotychczas nie złożyły zawiadomienia o przestępstwie, proszone są o zgłaszanie się do najbliższych jednostek Policji.

źródło – KWP Wrocław/Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ