Jerzy Owsiak obraża prezesa PiS: “Mówimy o naczelniku, który nie ma karty kredytowej, prawa jazdy i nosi naleśnik na głowie”

fot: youtube

Ktoś powiedział: mecze piłki nożnej, gdy Polska zakwalifikuje się na mistrzostwa. Ale ktoś inny stwierdził, że nie wszyscy przecież oglądają. Doszliśmy ostatecznie do wniosku, że Polaków jednoczy tylko wigilia i finał WOŚP

— mówił szef WOŚP Jerzy Owsiak w wywiadzie udzielonym „Newsweekowi”.

 

Na pytanie dziennikarki „Newsweeka”, czy rzeczywiście WOŚP jest jak wigilia, „dyrygent” WOŚP odpowiedział:

A nie? Świętują z nami Polacy na całym świecie.

Telewizja Publiczna nie wydaje już pieniędzy Polaków na wspieranie fundacji Jerzego Owsiaka. Tym istotniejsze z jego perspektywy jest wsparcie przez prywatne media – w tym tygodniu udzielił wywiadów m.in. „Wprost”, jak i „Newsweekowi”.

W rozmowie z „Wprost” narzekał, że dzieci w szkole nie uczą się już o jego fundacji. Na ten wpis zareagował bloger Piotr Wielgucki, znany z krytyki WOŚP.

Dzieci nie uczą się w szkole o WOŚP i Jurku Owsiaku, ubolewa Jurek Owsiak. I to nie jest sekta i to nie jest guru, to normalne jest

— napisał bloger na Twitterze swojego serwisu kontrowersje.net.

Słowa Jerzego Owsiaka, wypowiedziane w rozmowie z „Newsweekiem” niejako mogą stanowić kolejny argument na potwierdzenie słów Wielguckiego.

Orkiestra to nie jest sprzedaż świec czy pucha, do której wrzuca się pieniądze, to jest idea jednocząca, coś, co w jakiś sposób nobilituje. Polacy to doskonale zrozumieli, prawica także

— stwierdził.

Owsiak nie omieszkał zaatakować prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.

Widzę niezwykłe podobieństwo ruchów, wygłaszanych mów i kolorytów jak z epoki Misia. Tego, że mówimy o naczelniku, który nie ma karty kredytowej, prawa jazdy i nosi naleśnik na głowie – mówię o czapce – który żyje w kompletnie obcym mi świecie

— mówił.

Na uwagę dziennikarki, że prezes PiS ma wpływ na życie Jerzego Owsiaka, ten odpowiedział:

Mnie też to wyprowadza z równowagi, bo przyzwyczaiłem się, że Polska to świat błyskotliwych ludzi. (…) Jesteśmy ruchliwym, ciekawym, fantastycznym narodem, tylko dlaczego tacy nie są ci, którzy rządzą tym krajem?

— pytał.

źródło: wpolityce.pl

PODZIEL SIĘ

13 KOMENTARZE

  1. Widzę, że dla pana Owsiaka Polska suwerenna, Polacy szczodrzy, uczciwi ale coraz mniej naiwni – to świat coraz bardziej mu obcy.

  2. “Polska to świat błyskotliwych ludzi”to wg Owsiaka rządzący powinni zakładać kolorowe okulary krótkie spodenki włączyć muzykę i tańczyć w sejmie – będą wtedy wtedy dla Pana błyskotliwi i ruchliwi. Żenująca wypowiedź.

  3. “Polska to świat błyskotliwych ludzi” – to wg Owsiaka rządzący powinni zakładać kolorowe okulary,krótkie spodenki, włączyć muzykę i tańczyć w sejmie – wtedy dla Owsiaka będą błyskotliwi i ruchliwi. ŻENUJĄCA WYPOWIEDŹ.

  4. Kolego Owsiak :d Wezcie sie towarzyszu za udokumentowanie swoich majatkow bo CBS juz duzo wie …Kwestia czasu i pozegnamy sie z robta co chceta

  5. Jurek jak Cię szanuje, jakbyś się ugryzł czasem w język to byłbyś ciężko chory? Bo zaczynasz być podobnym do plujących jadem.

  6. Ludzie kto was tak omotał Owsiak to wspaniały człowiek jak wielu z was korzystało już ze sprzętu Owsiaka z serduchami?jak wiele wcześniaków uratowała aparatura z serduszkiem ale jest was mniej ciemniaków fakt Polacy to bardzo mądrzy ludzie rozumni oprócz moherów Rydzyka pseudo katolików którym Rydzyk wmawia aby to co mają muszą oddać na radio Maryja pójdą żywcem do nieba jak w humorze ( mówi ksiądz na kazaniu ludzie kochani do kościoła nie chodzita na tace nie dajeta do nieba iść chceta to do dupy pójdzieta

  7. Ma wyrok sadowy o rozliczeniu sie z rachunkow sowiej firmy i do dzisiaj tego nie zrobil !!! Zreszta, od trzech lat nie rozlicza sie a firmy rodzinne znikaja !!! Jak rozlicza go,to na pewno beda sie o nim uczyc w szkolach !

  8. Ma wyrok sadowy o rozliczeniu sie z rachunkow sowiej firmy i do dzisiaj tego nie zrobil !!! Zreszta, od trzech lat nie rozlicza sie a firmy rodzinne znikaja !!! Jak rozlicza go,to na pewno beda sie o nim uczyc w szkolach !

ZOSTAW ODPOWIEDŹ