Siatkarki Impelu po porażce z Enea PTPS Piła żegnają się z Pucharem Polski

fot. impelwroclaw.pl

Impel Wrocław zakończył udział w tegorocznej edycji Pucharu Polski. W meczu o ćwierćfinał rozgrywek nieznacznie uległ drużynie z Piły. Zespół z Wielkopolski w następnej rundzie zmierzy się z KS Pałac Bydgoszcz.

 Wrocławianki swój tegoroczny udział w rozgrywkach Pucharu Polski rozpoczęły od IV rundy, w której pokonały Energa MKS Kalisz. Kolejno przyszedł czas na zmagania z drużyną z Ligi Siatkówki Kobiet, a dokładne mówiąc – los skojarzył Impel z Eneą PTSP Piła. Mecz odbył się w Pile – z racji wyższego miejsca pilanek w tabeli LSK po pierwszej rundzie fazy zasadniczej.

Faworytem środkowego spotkania były gospodynie meczu. Impelki jednak nie zamierzały złożyć broni. Kiedy wydawało się, że spotkanie zakończy się w trzech setach – siatkarki Marka Solarewicza odwróciły losy drugiej partii i wygrały kolejną, obejmując prowadzenie w meczu. To z pewnością podrażniło pilanki, które wygrały czwartą partię. O wszystkim miał zadecydować tie-break, w którym ponownie lepsze okazały się gospodynie.

Mimo przegranej – Impelki zagrały dobry mecz. Najlepiej punktującą siatkarką spotkania była Tamara Gałucha, która zdobyła 19 punktów. Do tej puli 16 oczek dorzuciła Iga Chojnacka, 14 – kapitan Ilona Gierak, a 17 punktów zdobyła Anna Łozowska, która rywalkom stawiała ścianę nie do przejścia (8 punktowych bloków). Na boisku, w drugim secie, pojawiła się Weronika Wołodko, która w bardzo dobry sposób kreowała grę Impelek. Na boisku została do końca spotkania, popisując się m.in. trzema blokami i asem serwisowym.

Koniec przygody z Pucharem Polski to jednak nie koniec emocji związanych z siatkówką we Wrocławiu. Impelki wciąż walczą o kolejne punkty do tabeli Ligi Siatkówki Kobiet, które wrocławskiej drużynie są bardzo potrzebne.

Najbliższy mecz Impelki rozegrają już w niedzielę. W ramach 17. kolejki Ligi Siatkówki Kobiet wrocławianki podejmą drużynę BKS Profi Credit Bielsko – Biała. Mecz odbędzie się w Hali Orbita. Początek od 17:00. Bilety do kupienia na kupbilet.pl oraz w punktach stacjonarnych STS i EMPiK.

źródło: impelwroclaw.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ