Zarząd Polskiej Grupy Zbrojeniowej odwołany!

fot. pexels.com / zdjęcie ilustracyjne
Dotychczasowy zarząd Polskiej Grupy Zbrojeniowej został odwołany przez Radę Nadzorczą. Ze stanowiska prezesa został odwołany Błażej Wojnicz, na jego miejsce tymczasowo został oddelegowany Jakub Skiba będący członkiem rady.

Oprócz prezesa odwołani zostali członkowie zarządu: Robert Guta, Maciej Lew-Mirski, Szczepan Ruman oraz Adam Lesiński.

Rada Nadzorcza podjęła uchwałę w sprawie ogłoszenia konkursu na stanowisko nowego prezesa Zarządu Polskiej Grupy Zbrojeniowej S.A.

Jakub Skiba urodził się 16 maja 1961 roku w Krakowie. Ukończył historię na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Jest również absolwentem Krajowej Szkoły Administracji Publicznej. W latach 1993-1997 pracował w Najwyższej Izbie Kontroli, Ministerstwie Spraw Zagranicznych oraz jako I Sekretarz w Stałym Przedstawicielstwie RP przy ONZ. W latach 1997-1999 pełnił funkcję Dyrektora Biura Szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, a w latach 1999-2001 – Dyrektora Generalnego w Głównym Urzędzie Statystycznym.

Od 2005 roku był Dyrektorem Generalnym w MSWiA, a następnie w KPRM. W 2007 roku został powołany przez Prezydenta RP śp. Lecha Kaczyńskiego na stanowisko członka zarządu NBP. Jakub Skiba był również członkiem Rady KSAP i Rady ds. Uchodźców. W 2016 r. uzyskał tytuł doktora ekonomii w Szkole Głównej Handlowej.

Od listopada 2015 do października 2017 roku sprawował funkcję Sekretarza Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Źródło: http://pgzsa.pl/

 

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ