Kaczyński: Czasy pedagogiki wstydu odchodzą właśnie do przeszłości

 Czasy pedagogiki wstydu odchodzą właśnie do przeszłości. Miejmy nadzieję, że bezpowrotnie – napisał prezes PiS Jarosław Kaczyński w liście do uczestników II Ogólnopolskiego Forum Samorządów, które odbywa się w sobotę w Jasionce k. Rzeszowa.

„Można powiedzieć, że Polki otrzymały pełnię praw wyborczych wraz z narodzinami Polski odrodzonej, a więc te prawa przyszły wraz z wolnością naszej ojczyzny. Były jednym z pierwszych owoców tej wywalczonej wolności” – wskazał.

Lider PiS ocenił że fakt ten nie przeszkadza propagatorom pedagogiki wstydu mówić, że kobiety na ziemiach polskich uzyskały te prawa dopiero w 1918 roku. I sugerować tym samym, że nie mająca własnej organizacji państwowej, rozszarpana przez trzech zaborców Polska mogła to uczynić o wiele lat wcześniej. Mamy się według tej konstrukcji myślowej bić we własne piersi za cudze grzechy. Ale nie będziemy, bo czasy pedagogiki wstydu odchodzą właśnie do przeszłości. Miejmy nadzieję, że bezpowrotnie – napisał Kaczyński.

Były premier podkreślił, że obecnie konieczne jest wykorzystanie „skokowego rozwoju kraju”, a według niego nie uda się tego osiągnąć bez ciężkiej pracy na wszystkich szczeblach samorządu.

 Źródło: Telewizja Republika, media
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ