Kto „poluje” na prezesa jednej z państwowych spółek?

fot. pl.freeimages.com

Do nowego prezesa PKN‑u Orlen napływają informacje o planowanej wobec niego prowokacji. To efekt poważnych reform, których wdrażanie rozpoczął po objęciu sterów płockiego koncernu – wynika z ustaleń „Gazety Polskiej Codziennie”.

Tego nikt się nie spodziewał. 5 lutego br. doszło do zmian w zarządzie kontrolowanego przez skarb państwa giganta paliwowego PKN Orlen. Na stanowisku prezesa koncernu Wojciecha Jasińskiego zastąpił 44-letni Daniel Obajtek. Tuż po powołaniu rozpoczęło się kadrowe trzęsienie ziemi. W ciągu kilku dni stanowiska straciło kilkunastu kluczowych dyrektorów. To jednak dopiero początek planowanych przez Obajtka poważnych zmian w koncernie. Z nieoficjalnych informacji „Gazety Polskiej Codziennie” wynika, że jest to realizacja przygotowanego wcześniej planu reform w koncernie zaakceptowanego przez najważniejsze osoby w państwie. Jego wdrożenie ma doprowadzić m.in. do rozbicia wieloletnich układów panujących w płockim koncernie oraz wypowiedzenia lub renegocjacji kontrowersyjnych umów.

Nie wszystkim te zmiany się podobają. Nasi informatorzy związani z Ministerstwem Energii wskazują, że do nowego prezesa oraz współpracowników napływają informacje o planowanej wobec niego prowokacji oraz działaniach piarowych mających zatrzymać zaplanowane zmiany. W tym celu miały już zostać wynajęte agencja detektywistyczna oraz dwie firmy piarowo-lobbystyczne. Ich zadaniem ma być zebranie jakichkolwiek materiałów kompromitujących Obajtka. Orlen odmówił komentarza w tej sprawie.

To nie pierwszy taki przypadek. Obajtek jeszcze będąc prezesem Energi SA, państwowego koncernu energetycznego z Gdańska (stanowisko objął w marcu 2017 r.), otrzymywał sygnały o działaniach mających doprowadzić do odwołania go ze stanowiska. Zaczęły one napływać po wypowiedzeniu przez niego umów na zakup tzw. zielonych certyfikatów, które wprowadzono, aby dotować rozwój odnawialnych źródeł energii (OZE), głównie farm wiatrowych.

Czytaj więcej w dzisiejszej “Gazecie Polskiej Codziennie”.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ