Kierująca autem była nieprzytomna, a jej auto toczyło się po drodze

Piotr Drabik, CC BY 2.0, Flickr

Policjant wracający po służbie do domu pomógł kobiecie, której życie było zagrożone – kierująca była nieprzytomna, a jej auto toczyło się po drodze

Zagrożenie w ruchu drogowym zauważył policjant z Wałbrzycha wracający po służbie do domu. Gdy tylko opuścił granice miasta na lewym pasie i łuku ruchliwej drogi zauważył samochód osobowy marki Renault. Funkcjonariusza zaniepokoił fakt, że głowa osoby siedzącej za kierownicą opierała się o fotel pasażera, a kobieta nie ruszała się. Jej samochód zaczął się staczać po drodze. Policjant niezwłocznie zatrzymał auto i podjął interwencję.

Funkcjonariusz z I Komisariatu Policji w Wałbrzychu, wracając około godziny 14.00 po służbie swoim autem do domu, zauważył realne zagrożenie dla życia i zdrowia na drodze. Policjanta i jego pasażera zaniepokoił fakt, że za kierownicą samochodu osobowego marki Renault, stojącego na lewym pasie ruchliwej drogi, siedziała nieruchomo kobieta.

Funkcjonariusz natychmiast zatrzymał swój samochód w bezpiecznym miejscu i pobiegł do kierującej, by sprawdzić jej czynności życiowe. Okazało się, że kobieta była nieprzytomna i miała problemy z oddychaniem, a jej samochód w pewnym momencie zaczął się staczać po drodze.

Policjant zabezpieczył go przed dalszą samoczynną jazdą i wezwał zespół ratownictwa medycznego. Dalej nadzorował czynności życiowe kobiety do czasu przybycia karetki. W tym czasie jego pasażer w kamizelce odblaskowej do czasu przybycia służb ratowniczych zadbał o to, aby informować uczestników ruchu drogowego o zaistniałym niebezpieczeństwie na drodze.

Po przybyciu karetki, 40 – letnia mieszkanka Świebodzic została przekazana ratownikom medycznym, którzy udzielili jej dalszej pomocy, a wezwany na miejsce patrol Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej w Świdnicy prowadził dalsze czynności na drodze.

Źródło – KMP w Wałbrzychu

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ