Złoty Medal Amerykańskiego Instytutu Kultury dla premiera Morawieckiego

Wyróżnienie w imieniu premiera Polski zostało odebrane w Miami przez minister Annę Marię Anders, pełnomocnik rządu do spraw dialogu międzynarodowego.

– Premier Mateusz Morawiecki jest człowiekiem, który zna się na handlu międzynarodowym, wie, jak rozbudować Polskę, jak sprowadzić inwestorów. Cieszymy się, że Polska znowu będzie wielkim krajem – powiedziała Blanka Rosenstiel – honorowa konsul w Miami i organizatorka balu.

– Wszelkie inicjatywy, które służą lepszemu zorganizowaniu Polonii i lepszej koordynacji jej działań, są ważne dla mnie jako dla polskiego polityka, dlatego że silniejsza Polonia to lepsze relacje pomiędzy Waszyngtonem a Warszawą – podkreślił wicemarszałek Senatu. Adam Bielan dodał, że lepsze relacje polsko-amerykańskie to większe bezpieczeństwo naszego kraju.

Był to 46. polonijny bal w Miami. Rozpoczęto go od poloneza, którego odtańczyli specjalni goście ceremonii, w tym minister Anna Maria Anders. W uroczystości wzięli też udział uczestnicy Polsko-Amerykańskiego Szczytu Przywództwa, który odbywał się w największym mieście Florydy.

 Źródło: IAR, tvp.info, onet.pl/ telewizjarepublika.pl
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ