Oleśnica: Miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie, gdy stracił panowanie nad pojazdem

Policjanci z powiatu oleśnickiego zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy podróżując osobowym volkswagenem wjechali na pole. Na miejscu zdarzenia okazało się, że obaj byli nietrzeźwi i żaden z nich nie przyznawał się do kierowania tym samochodem. Dalsze czynności wykonane w tej sprawie potwierdziły, że to starszy z mężczyzn prowadził auto. Miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Przypomnijmy, że pojazdem mechanicznym kierowanie w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem i grozi za to kara pozbawienia wolności nawet do lat 2.

Policjanci z Sycowa zostali wezwani na interwencję dotyczącą pojazdu osobowego, który na łuku jezdni zjechał z drogi i wjechał na pole uprawne. Jak się okazało obecność funkcjonariuszy była niezbędna, gdyż obaj mężczyźni, którzy wysiedli z pojazdu byli nietrzeźwi.

Na miejscu nie ustalono, który z mężczyzn podczas zdarzenia zajmował miejsce kierowcy, dlatego policjanci podjęli decyzję o zatrzymaniu obu panów do wytrzeźwienia i wyjaśnienia całej sprawy. Pomoc medyczna nie była potrzebna, gdyż mężczyznom na szczęście nic się nie stało.

Zatrzymani uczestnicy zdarzenia to 31-letni mieszkaniec powiatu oleśnickiego, który miał 1,8 promila alkoholu w organizmie oraz 50-latek mający w czasie interwencji ponad 3 promile.

Po spędzonej nocy w pomieszczeniach dla osób zatrzymanych mężczyźni wytrzeźwieli, co umożliwiło wykonanie dalszych czynności oraz potwierdzenie, że kierującym volkswagenem okazał się być 50-latek.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości mężczyzna odpowie teraz przed sądem. Kodeks karny, za to przestępstwo przewiduje nawet do 2 lat pozbawienia wolności i zakaz kierowania pojazdami na okres nie krótszy niż 3 lata. Dodatkowo, w przypadku skazania sprawcy za to przestępstwo, sąd orzeka świadczenia pieniężne w kwocie nie mniejszej niż 5 tyś. złotych.

Źródło: KPP w Oleśnicy

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ