Rodzina Kulczyków traci na aferze związanej z Ciech S.A.

fot: youtube
Rodzina Kulczyków liczy straty po dzisiejszych notowaniach giełdowych. Spółka należąca do rodziny, właściciel Kl Chemistry, posiada pakiet większościowy w Ciechu. Mimo zysków najważniejszych indeksów giełdowych, akcie Ciechu znacznie spadły – to skutek dzisiejszych zatrzymań CBA.

CBA zatrzymało dziś 6 osób, w tym byłego wiceministra Skarbu Państwa w rządzie PO-PSL Pawła T., który wcześniej pełnił również funkcję prezesa Giełdy Papierów Wartościowych. Zatrzymania mają związek z prywatyzacją spółki akcyjnej Ciech i pośrednio wynikają z treści rozmów nagranych podczas afery podsłuchowej.

Doniesienia o działaniach CBA, wpłynęły na spadek cen akcji spółki. Najpierw Polskie Radio poinformowało, że po 2 godzinach sesji, akcje spadł o 1,2 proc., powodując stratę 19 mln złotych na wycenie majątku.

To jednak nie koniec. Serwis Money.pl poinformował, że po niecałych trzech godzinach, kiedy inne indeksy zyskiwały, spadek Ciechu sięgał już 1,6 proc. zwiększając stratę do 26 mln złotych.

Prokuratura Regionalna w Katowicach prowadzi śledztwo dotyczące niedopełnienia obowiązków przez osoby zobowiązane do zajmowania się sprawami majątkowymi Skarbu Państwa w związku ze zbyciem w maju 2014 roku akcji spółki CIECH S.A. na rzecz firmy KI Chemistry

Notowanie z ostatniej chwili, które widnieje na stronie internetowej GPW, wskazuje że spadek CIECHu sięgnął już -3,01 proc.

Źródło: Telewizja Republika

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ