Ile wynosi emerytura Lecha Wałęsy po ustawie dezubekizacyjnej? Tyle samo co przed jej uchwaleniem

Ustawa dezubekizacyjna nie pozostawiła suchej nitki na tych, których dosięgła. Co jednak z tymi, wnktórzy do dziś nie ponieśli konsekwencji mimo jawnych powiązań z ówczesnym aparatem komunistycznym? Marszałek senior Kornel Morawiecki opowiedział się za obniżeniem emerytury byłemu prezydentowi, Lechowi Wałęsie. Jakiej doczekał się reakcji?

Kornel Morawiecki, w rozmowie z “Super Expressem” stwierdził, że zgodnie z obowiązującą obecnie ustawą dezubekizacyjną, byłemu prezydentowi należy zmniejszyć świadczenie. Obecna emerytura Lecha Wałęsy wynosi 9 tys. zł.

– – Wielu opozycjonistów, którzy walczyli z komunistycznym aparatem wtedy, gdy on poszedł na współpracę, dziś dostaje śmiesznie małe emerytury. Wałęsa już swoje pieniądze dostał – właśnie za donoszenie – argumentuje Kornel Morawiecki. – Teraz należałaby mu się maksymalnie średnia emerytura, czyli ok. 2 tysięcy złoty – proponuje marszałek senior.

Jak zareagował sam zainteresowany?

– Kornel Morawiecki znów mnie atakuje i chce rozliczać. Kiszczakowi przy pomocy między innymi Morawieckiego to się nie udało. Może Morawieckiemu przy pomocy Kiszczakowej to się powiedzie – twierdzi były prezydent.

Zasugerował również, że jest w stanie porównać zasobność portfela. –  Możemy zmierzyć publicznie nasze zasoby materialne. Rodzina Wałęsów i Morawieckich stan na 1980 r. i na 2018 r. – proponował ochoczo.

Źródło: Super Express / telewizjarepublika.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ