Młodzieżówka Śląska U-11 najlepsza w turnieju w Bawarii

Wielkim sukcesem Śląska U11 trenera Blecharza zakończył się międzynarodowy turniej Junioren Masters 2018 rozgrywany w Niemczech. Wrocławianie nie dali szans przeciwnikom i pewnie wygrali zawody, nie przegrywając żadnego spotkania. Na starcie zawodów stanęło 40 zespołów, między innymi: Inter Mediolan, Sparta Praga, Karlsruhe, St. Pauli Hamburg, Tirol Innsbruck, Alemannia Aachen, czy Kickers Offenbach.
Zespół U11 w Niemczech zameldował się już w piątek. Korzystając ze sposobności, Śląsk w ramach przygotowań do turnieju rozegrał sparing z Interem Mediolan. Po zaciętym meczu podopieczni trenera Blecharza wygrali 3:1.
– To już nasz drugi występ na tym turnieju, ponieważ rok temu również otrzymaliśmy zaproszenie od Mario Franzisci, który jest organizatorem tych zawodów. Z racji dobrego występu rok temu, Niemcy znów chcieli, byśmy przyjechali. Trzeba podkreślić, że organizacyjnie turniej był przeprowadzony wzorowo. Poziom drużyn był już zróżnicowany, ale nie brakowało bardzo dobrych zagranicznych akademii, które szkolą młodzież na wysokim poziomie – zaznacza trener Blecharz.\
Same zawody rozpoczęły się w sobotę i były podzielone na trzy fazy: grupy wstępne, grupy właściwe i faza pucharowa. Na starcie stanęło 40 drużyn, podzielonych na 8 grup. Zwycięzcy grup grali w finałach, co pozwoliło rozstawić na drugi dzień 24 najlepszych ekip. W grupach właściwych grało się już o awans do fazy pucharowej. Warto nadmienić, iż w Niemczech stawiła się najsilniejsza kadra, jaką Śląsk posiada w tym roczniku.

Śląsk pewnie wygrał kolejne dwie grupy, pokonując zespoły z Niemiec, Austrii i Włoch. Bilans bramkowy Trójkolorowych wyniósł 27:5. Wyniki:


źródło: www.meinturnierplan.de

W fazie pucharowej WKS trafił na znane marki. Między innymi na niemieckie FC St. Pauli i austriacki SV Grodig, który jest filą Red Bulla Salzburg. Oto wyniki:

 źródło: www.meinturnierplan.de

– W każdym meczu byliśmy stroną dominującą, choć może niektóre wyniki tego nie odzwierciedlają. To też sygnał dla nas – trenerów – że nasze szkolenie jest właściwe i idziemy w dobrym kierunku – mówi Mariusz Blecharz. – Myślę, że gdyby w tym turnieju trafiłyby nam się jeszcze mocniejsze drużyny, to spokojnie rywalizowalibyśmy z nimi jak równy z równym. Naszym najtrudniejszym meczem w całym turnieju było spotkanie z Kickers Offenbach, które miało bardzo mocną ekipę. Naszą postawą zaskarbiliśmy sympatie kibiców i w samym finale z SV Grodig wiele osób nam kibicowało – kończy trener Śląska U11.Kadra: Kluba, Markowski, Sztylka, Madej, Gerstenstein, Skrzypczyński, Cesarz, Pawlik, Mirga, Samołyk.

fot. slaskwroclaw.pl
Autor: Michał Krzyminski
 źródło: slaskwroclaw.pl
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ