Strategia Wrocław 2030 kosztowała 500 tys. zł. i napisana jest językiem komunikatywnym

rada-wroclaw_1.jpg
sesja RM

Dzisiaj radni przyjęli uchwałę pn. Strategia Wrocław 2030, która jest po to “by wspólnie zmieniać nasze miasto na lepsze”.

Strategia Wrocław 2030, pod red. Łukasza Medekszy kosztowała pół mln zł., była opracowana przez zespół urzędników miejskich oraz społecznie, przez grupy wrocławskich aktywistów – jak Towarzystwo Upiększana Miasta Wrocławia.

Kierownik zespołu powołanego przez Prezydenta Wrocławia, który nadzorował prace, dr hab. Andrzej Łoś, prof. UWr. na dzisiejszej sesji tłumaczył radnym, dlaczego opracowanie Strategii Wrocław 2030 kosztowało podatników 500 tys. zł.

(…) nie zatrudnialiśmy na etat żadnej dodatkowej osoby, tylko realizowaliśmy siłami urzędu i siłami społecznymi, którzy nie wzięli żadnego wynagrodzenia. Natomiast na umowę-zlecenie zatrudniliśmy redaktora, który przygotował tekst, który jest komunikatywny dla szerszej grupy mieszkańców Wrocławia, nie tylko dla grupy urzędników i radnych.

W związku z tym, trzeba było przygotować tekst odpowiednio od strony graficznej i od strony tekstowej. Przygotowała je firma ARAW, na zlecenie UM (…) całość zamknęła się kwotą 500 tys.zł i takie było założenie na wstępie naszych prac, kiedy przystępowano w roku 2015 do prac nad strategią.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ