W smogowe dni pociągiem KD pojedziesz za darmo

Pudelek (Marcin Szala), CC BY-SA 4.0, Wikimedia Commons

Koleje Dolnośląskie wprowadzają bezpłatne przejazdy swoimi pociągami w ramach aglomeracji wrocławskiej, w przypadku dużego zanieczyszczenia powietrza. Aby podróżować za darmo razem ze współpasażerem, wystarczy mieć ze sobą dowód rejestracyjny samochodu z aktualnymi badaniami technicznymi.

Oferta regionalnego przewoźnika będzie obowiązywać w dni, kiedy prognozowana wartość stężenia pyłu PM10 przekroczy 141 mikrogramów na metr sześcienny powietrza na obszarze aglomeracji wrocławskiej. Pasażerowie będą mogli korzystać z kolei aglomeracyjnej (czyli wszystkich stacji w granicach administracyjnych Wrocławia) do końca dnia wskazanego w komunikacie, czyli do godziny 23:59. Informacje o darmowych przejazdach podróżni znajdą na stronie internetowej Kolei Dolnośląskich oraz w mediach społecznościowych przewoźnika.

– Koleje Dolnośląskie, jako nowoczesny i odpowiedzialny społecznie przewoźnik, stawiają sobie za cel nie tylko realizację przewozów, ale również współdziałanie w zakresie ochrony środowiska naturalnego, czego wyrazem jest między innymi współtworzenie, bezpłatnej komunikacji publicznej w przypadku wysokiego stężenia zanieczyszczeń powietrza. Nie pierwszy raz promujemy transport kolejowy jako najbardziej ekologiczny środek transportu. Kierowcy na Dolnym Śląsku po okazaniu dowodu rejestracyjnego mogli już podróżować za darmo podczas np. Dnia bez samochodu  – podkreśla Cezary Pacamaj, wiceprezes zarządu Kolei Dolnośląskich.

Darmowe przejazdy dla właścicieli samochodów osobowych w przypadku przekroczenia norm jakości powietrza będą obowiązywać od 16 lutego 2018 r. Szczegóły oferty znajdą Państwo w regulaminie dostępnym pod tym linkiem.

 źródło: wroclaw.pl
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ