Wałęsa w oparach absurdu ! Kolejny „genialny” pomysł

Były prezydent Lech Wałęsa wziął udział w konferencji Free European Media, która odbyła się w czwartek w Gdańsku. Oznajmił co powinniśmy zrobić by budować w Europie nową epokę. Zdaniem Wałęsy, należy uzgodnić 10 laickich przykazań i przyjąć je w całej Europie.

Podczas czwartkowej konferencji Free European Media (Wolne Media w Europie) Lech Wałęsa przekazał jakie powinniśmy podjąć kroki, by budować nową epokę w Europie.

Były prezydent stwierdził, że potrzebne są nowe fundamenty, na których będziemy budowali wspólna europejską przyszłość.

O jakie fundamenty chodzi Wałęsie? Otóż wg niego, powinniśmy uzgodnić 10 laickich przykazań i przyjąć je w całej Europie.

– Ja proponuję, abyśmy uzgodnili takie 10 laickich przykazań i przyjęli je przez całą Europę. I tu są dwie koncepcje: jedni chcą w takiej dyskusji budować przyszłość na wolnościach: “wszyscy ludzie jednakowo wolni”. Drudzy mówią na to: “nic nie zbudujecie, prędzej czy później mamona i egoizm doprowadzą was do konfrontacji” i trzeba w związku z tym przyszłość budować na wspólnych wartościach, uzgodnionych między wierzącymi i niewierzącymi – mówił b. prezydent.

Lech Wałęsa mimo swojej propozycji „uzdrowienia sytuacji w europie” stwierdził, że odpowiedzi na wszystkie pytania nie posiada. Wskazał jednak, że podstawą powinna być wolna prasa.

– Bez wolnej prasy nie da się tego osiągnąć, bo różne interesy będą ważniejsze niż prawda, uczciwość i nowoczesność.- stwierdził Wałęsa.

Tu chyba zgodzimy się z prezydentem wszyscy. W Polsce potrzebna jest wolna prasa. Wolna od zagranicznych wpływów i zewnętrznej manipulacji. Jednak czy o to dokładnie chodziło w jego wypowiedzi? Raczej nie…

Źródło: media, Telewizja Republika

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ