Witold Gadowski: Cokolwiek zrobi Wałęsa, to jest to chyba sprawa psychiatryczna

W dzisiejszym poranku Telewizji Republika, politycznego podsumowania tygodnia dokonał Witold Gadowski. Wspólnie z Emilią Pobłocką rozmawiali na temat aresztowania Frasyniuka, afery związanej z Ciech-em oraz relacjach z Unią Europejską.

Redaktor Pobłocka rozpoczęła program od przytoczenia tematu aresztowania Władysława Frasyniuka i słów Lecha Wałęsy, który oskarżył Jarosława Kaczyńskiego o zrobienie z całej sytuacji sprawy politycznej. Gość studia Republiki w charakterystyczny dla siebie sposób skomentował tę sprawę.

– Cokolwiek zrobi Wałęsa, to jest to chyba sprawa psychiatryczna. On ma chyba nerwicę natręctw i to się da leczyć. Panie prezydencie spokojnie, można to wyleczyć. A co do Władysława „legendy” Frasyniuka, to bardzo wrażliwe z niego biedactwo. Przecież każdy z nas nie stawiając się na przesłuchanie wie, że może zostać doprowadzony. Ja miałem taką „przyjemność”, zapomniałem o stawieniu się na przesłuchani dzielnicowy ostrzegł mnie od razu że albo pójdę z nim albo kajdanki. Władysław „legenda” Frasyniuk jest bardzo wrażliwy. Pojawiła się jego żona i małoletni synek. Współczujemy rodzinie Frasyniuka, który „stał się ofiarą represji” – żartował gość.

Witold Gadowski, który jest dziennikarzem śledczym badał kiedyś sprawę reprywatyzacji Ciechu. Opowiedział o specyficznych powiązaniach spółki oraz o tym, że jednym z owoców jego pracy przy tym temacie było 60 szwów założonych na twarzy. Dziennikarz powiedział, że sprawa dotyczyła m.in. 15 mln złotych wyprowadzonych ze spółki, które miały został pomnożone, a znikły po atakach na World Trade Center. Gadowski powiedział też, skąd te 60 szwów na twarzy.

– A szwy wzięły się stąd, że jadąc na wywiad, napotkaliśmy ciężarówkę wojskową. Nie wiadomo skąd ona się wzięła i mieliśmy wypadek. Mówię specjalnie o powiązaniach z wojskiem. Firma z luksemburska związana ze śp. Kulczykiem, kupiła Ciech za równowartość 619 mln zł. W przyszłych latach przedsiębiorstwo zarobiło około 900 mln. złotych. Szkoda, że jakoś my nie możemy zrobić takiego interesu. A dlaczego Kulczyk mógł to zrobić – zapytał retorycznie Gadowski.

Gość stwierdził, że wierzy w to, że cała sprawa zostanie dokładnie wyjaśniona.

– Mam nadzieję, że CBŚ które się rozkręca, że przyniesie materiał dowodowy, który poznamy i pokaże, że Paweł T. i reszta coś nabroili i pójdą za to siedzieć – stwierdził.

 

 

Źródło: Telewizja Republika

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ