Talent Miłosierdzia – nie musi być w kościele

Rozpoczęła się ogólnopolska akcja charytatywna „Talent Miłosierdzia”. Inicjatorem jest polski Caritas. Od wielu lat parafianie diecezji wrocławskiej i przedsiębiorcy biorą udział w zbieraniu i rozdawaniu talentów – darów, najczęściej żywności i  środków czystości dla najbardziej potrzebujących.

Metropolita wrocławski Abp Józef Kupny zachęca do zaangażowania się w społeczną inicjatywę, tych którzy mogą podzielić się swoim groszem i tych, którzy ofiarują swój czas podczas  akcji.

„Talent Miłosierdzia” to akcja łącząca różnych ludzi, z różnych „światów”. Pielęgniarka i elektryk, pracownik biurowy i pracownik fizyczny, dzieci i seniorzy, biskupi i piłkarze, każdy może w sobie odnaleźć taki talent, który słabszym, pokrzywdzonym może przynieść radość i być konkretną pomocą.

Czasami pomaganie wydaje nam się trudne. Od czego zacząć? Co może być potrzebne? Komu i jak pomóc? Dlatego powstał projekt toreb „Talentu miłosierdzia”. Te torby są tak naprawdę wielkimi, rozkładanymi ulotkami, na których zawarta jest informacja o tym jak dobrze pomóc. W trzech zwięzłych punktach wyjaśniona jest idea i istota akcji. Znajdziemy tam listę proponowanych zakupów oraz informacje o miejscu przekazania wypełnionych toreb.

Nasze torby to tak naprawdę to tylko pretekst do tego, aby o potrzebujących myśleć częściej niż tylko na Święta Bożego Narodzenia czy na Wielkanoc. Torby z żywnością trafiają do wrocławskiej Caritas przez cały rok. Na Ostrowie Tumskim są księżą, którzy regularnie przynoszą pękate paczki z pomocą dla ubogich. Żywność przekazywana jest w parafiach wolontariuszom Caritas a co tygodniowe dyżury przy kościelnych grupach charytatywnych pokazują jak bardzo taka pomoc jest nadal potrzebna.

Każdy z nas, może taką akcję zainicjować w miejscu pracy. Trzeba tylko zebrać zespół utalentowanych osób, opowiedzieć o idei akcji a potem rozdzielać dary tym, którzy tego potrzebują. To jest przykład miłosierdzia wobec bliźniego.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ