Rosja: Strzelanina przed kościołem

Nieznany sprawca otworzył ogień do ludzi, którzy opuszczali kościół w Republice Dagestanu. W zdarzeniu zginęły cztery osoby, a pięć kolejne odniosło rany – podaje rosyjska agencja Tass.

Do strzelaniny doszło przed świątynią w miejscowości Kizlar. Informacje o ofiarach potwierdził tamtejszy burmistrz Alexander Szuwałow. Wszystkie ofiary to kobiety, mieszkanki miasta.

Napastnik – jak opisywali świadkowie – miał być w szale. W dłoni trzymał myśliwską strzelbę. Otworzył ogień w stronę grupy osób, która świętowała religijny festiwal. Agencja Interfax pisze, że napastnika zlikwidowali funkcjonariusze “struktur siłowych”. Według informacji rosyjskich mediów był nim 22-letni mieszkaniec miasta.

Wszystkie ofiary były kobietami. Wychodziły z mszy z chrześcijańskiego kościoła w miejscowości Kizlyar. Chwilę później zginął również napastnik, którego zastrzelili policjanci patrolujący okolicę. W strzelaninie rannych zostało 5 osób.

– 22-letni Rosjanin próbował uciekać i rozpoczął strzelaninę z funkcjonariuszami. Został trafiony kulą w plecy – informuje agencja TASS.

–W tamtej chwili przed kościołem było mnóstwo ludzi. Głównie to matki z dziećmi i starsi ludzie. Wierzę, że Bóg nas ochronił i nie pozwolił mu wejść do kościoła – opowiada Oksana, świadek strzelaniny w rozmowie z Russia Today.

Źródło: onet.pl, o2.pl, Twitter/ telewizjarepublika.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ