Czy Prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz robi kolejną woltę? Wspólna lista DRS i Bezpartyjnych Samorządowców ?

Czy Prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz robi kolejną woltę? Sensacyjna wiadomość krąży po członkach Dolnośląskiego Ruchu Samorządowego, ruchu powołanego w październiku 2016 roku, przez prezydenta Wrocławia i Marszałka Województwa Dolnośląskiego Cezarego Przybylskiego. Wygląda na to, że będzie wspólna lista w jesiennych wyborach samorządowych.

Na dzisiaj wiadomo tylko tyle, że DRS i Bezpartyjni wystawią swoich kandydatów. Kto to będzie, na razie pozostaje tajemnicą koalicjantów. Obydwa ruchy dążą do zdobycia przewagi nad Prawem i Sprawiedliwością.

W przeciwieństwie do DRS, w Polsce rośnie tempo poparcia dla Bezpartyjnych. Z przeprowadzonego sondażu dla Radia 5 w warmińsko-mazurskim widać już 19% poparcie, niewiele mniej osiągnęli w dolnośląskim 17,5% , jak wynika z badań IBRIS dla Rzeczypospolitej. W innych rejonach Polski udział procentowy jest na zbliżonym poziomie. Bezpartyjni rosną w siłę. Czy to dobry ruch, łączenie się z DRS, pokaże czas. Tymczasem prezydent Lubina Robert Raczyński, ostatnio najaktywniejszy z dolnośląskich prezydentów będący w Komitecie wyborczym Bezpartyjnych Samorządowców, zdobywa coraz większą popularność. Może jesienią będziemy wybierali marszałka Dutkiewicza albo marszałka Raczyńskiego? Gdyby tak było, obydwaj gracze zapewnią sporo przedwyborczych emocji, o czym już można przekonać się na stronie FB Bezpartyjnych Samorządowców, gdzie Prezydent Raczyński wkomponował swój głos do wypowiedzi Prezydenta Rafała Dutkiewicza w 2010 roku.

Co stanie się z oficjalnym kandydatem DRS – Jerzym Michalakiem – na prezydenta Wrocławia? Nikt w DRS i Bezpartyjnych nie potwierdza spekulacji medialnych, które na przemian wywołują członka zarządu województwa Michalaka na prezydenta Wrocławia ale nienamaszczonego przez prezydenta Rafała Dutkiewicza i protegowanego przez włodarza miasta Jacka Sutryka.

Wiemy, że marszałek Cezary Przybylski chce dokończyć rozpoczętą Wschodnią Obwodnicę dlatego będzie starał się o umieszczenie swojej kandydatury na szefa województwa.

Jacek Hamkało Koordynator Federacji Bezpartyjni Samorządowcy i  Prezes Stowarzyszenia Bezpartyjny Wrocław zaprzecza, by zawiązano koalicję przeciwko PIS.

Z tego co mi wiadomo, nie ma koalicji przeciwko PIS, zawarto jedynie wstępne porozumienie.

Na program przyjdzie nam jeszcze poczekać, mówi Hamkało

Co do jego ustalenia… wciąż jest prowadzona praca na poziomie politycznym. Kiedy będzie już program spójny, zostanie przedstawiony w późniejszym etapie, prawdopodobnie przed już wakacjami.

Jeżeli DRS i Bezpartyjni Samorządowcy zawrą koalicję, będzie wspólna lista do sejmiku, zapewnia Jacek Hamkało

Na razie mogę powiedzieć tylko tyle, że został ustalony już wspólny kandydat na prezydenta miasta Wrocławia.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ