Koszykarki CCC wygrały z liderem!

Trwa seria zwycięstw w Energa Basket Lidze Kobiet. Koszykarki CCC pokonały wicemistrzynie Polski 69:64. Doskonały mecz rozegrała Temi Fagbenle, która rzuciła aż 29 punktów.

Początek meczu nie był jednak najlepszy w wykonaniu naszych dziewczyn. Miały problem z opanowaniem nerwów. Po pierwszej kwarcie Wisła prowadziła różnicą sześciu punktów – 25:19.

W drugiej kwarcie polkowiczanki zaczęły się spisywać zdecydowanie lepiej. Przede wszystkim mocniej broniły uniemożliwiając gospodyniom konstruowanie akcji ofensywnych. Same też nie miały już takich problemów z trafianiem do kosza rywalek jak wcześniej.

Po przerwie dobrą grę prowadziły gospodynie spod Wawelu. Jednak tuż przed zakończeniem trzeciej kwarty na jednopunktowe prowadzenie wyszły zawodniczki z Polkowic.

W ostatniej kwarcie przebieg gry był w pełni kontrolowany przez polkowiczanki, dzięki czemu wygrały cały mecz 64:69.

Najwięcej punktów dla naszej drużyny rzuciła doskonale dysponowane Temi .

Wisła Can-Pack Kraków – CCC Polkowice 64:69

(25:19, 9:11, 14:19, 16:20)

Wisła: Rodriguez 23, Labuckiene 13, Parker 12, Reid 10, Radocaj 6, Niedźwiedzka 0, Suknarowska-Kaczor 0, Ziętara 0.

CCC: Fagbenle 29, Gajda 19, Clark 7, Sandrić 5, Leciejewska 4, Bojović 3, Spanou 2, Puss 0, Stankiewicz 0, Ervin 0.