Młodzież Zagłębie Lubin wygrała turniej o Puchar Prezesa PZPN

W miniony weekend na warszawskim Bemowie odbył się turniej o Puchar Prezesa PZPN. W rywalizacji wzięły udział zespoły z roczników 2006 i 2007. W obu przypadkach z bardzo dobrej strony pokazali się Miedziowi. 11-latkowie wygrali całe rozgrywki, a ich starsi o rok koledzy odpadli dopiero w półfinale. Młodzi piłkarze Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie zgarnęli też mnóstwo wyróżnień indywidualnych w obu kategoriach wiekowych.

Pierwszy dzień zmagań to rywalizacja zawodników urodzonych w 2007 roku i młodszych. W fazie grupowej podopieczni trenera Wałowskiego trafili do grupy z drużynami MOSiR-u Biłgoraj, MŁKS Łomża oraz GKS Katowice.

Dwóch pierwszych rywali Miedziowi rozbili odpowiednio 5:0 i 4:0, a w starciu z zespołem z Katowic mimo dużej przewagi ulegli 0:1. Mimo to udało się wyjść z grupy i w ćwierćfinale trafić na Koronę Kielce.

W starciu z rówieśnikami z Kielc Zagłębie wygrało 2:0 i już mogło szykować się do półfinałowego pojedynku z Arką Gdynia. Tym razem wygrana Miedziowych nie ulegała wątpliwości i skończyło się na wyniku 6:1. Mimo wysokiego zwycięstwa młodzi zawodnicy nie zapominali o szacunku wobec rywala i dobrej atmosferze, która towarzyszyła rywalizacji.

W końcu nadszedł czas na wielki finał, w którym znowu Zagłębie pokazało klasę i rozbiło Calisię Kalisz 5:0. Zawodnicy wznieśli w górę Puchar Prezesa PZPN, a trzech z nich otrzymało również indywidualne wyróżnienia. Najlepszym bramkarzem został Michał Sobczyszyn, królem strzelców – Kacper Szulc, a najlepszym zawodnikiem – Oliwier Siciński. Oczywiście wszyscy reprezentowali Akademię Piłkarską KGHM Zagłębie.

Dzień później rywalizacja była równie zacięta. Podopieczni trenera Piotra Błauciaka również wyszli z grupy z drugiego miejsca, a w ćwierćfinale pokonali Koronę Kielce. W półfinale doszło jednak do starcia, które zostało okrzyknięte przedwczesnym finałem. Rywalem Miedziowych była Pogoń Szczecin, a spotkanie było jednym z najbardziej zaciętych w całym turnieju.

Zagłębie wyszło na prowadzenie w drugiej połowie meczu i przez długi czas wydawało się, że zdoła je utrzymać do końca spotkania. Niestety, na kilkanaście sekund przed końcowym gwizdkiem rywale wyrównali i doprowadzili tym samym do rzutów karnych. W konkursie jedenastek byli skuteczniejsi i to oni awansowali do finału. Tam pewnie pokonali Wigry Suwałki i zdobyli Puchar Prezesa PZPN.

Na pocieszenie dla Zagłębia pozostał tytuł najlepszego piłkarza turnieju, który trafił do Oliwiera Maziarza.

Co jednak najważniejsze, Miedziowi po raz kolejny udowodnili całej Polsce, że szkolenie w Lubinie jest na najwyższym poziomie. Młodzi zawodnicy U-11 i U-12 bardzo godnie zaprezentowali Akademię Piłkarską KGHM Zagłębie. Obszerne relacje z obu dni turnieju można przeczytać na stronie akademiakghm.com.

W nagrodę za świetną i sportową postawę wiceprezes PZPN oraz Prezes Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej Andrzej Padewski nagrodził naszych młodych piłkarzy zaproszeniami na spotkanie reprezentacji Polski z kadrą Nigerii, które pod koniec marca odbędzie się we Wrocławiu.

źródło: zaglebie.com

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ