Za rok naprawią chodnik przy ul. Chociebuskiej

Małgorzata Molenda Przewodnicząca Rady Osiedla Nowy Dwór

Mieszkańcy Nowego Dworu, radni miejscy i osiedlowi wielokrotnie zgłaszali we wrocławskim Ratuszu problem uszkodzonej nawierzchni chodnika, wzdłuż ul. Chociebuskiej 4-6. Konkretnie chodzi o odcinek przed Centrum Kultury Wrocław Zachód.

Tomasz Stefanicki z Biura Zrównoważonej Mobilności UM zapewnia, że

“Miejscowe naprawy chodników naprawiane są na bieżąco przez ZDiUM, gdy wpływają zgłoszenia dotyczące ubytków stanowiących zagrożenie dla użytkowników (…)  wpisuję je na listę propozycji zadań do realizacji na rok przyszły i jest to najbliższy możliwy termin realizacji”.

Chodnik jest zbyt wąski, stromy i z dużymi ubytkami. Trudności z przejazdem mają osoby na wózkach inwalidzkich, mówi Małgorzata Molenda Przewodnicząca Rady Osiedla Nowy Dwór.

Jest zbyt wysoki próg, dlatego tak trudno przejechać matkom z małymi dziećmi w wózkach. Wyminąć się, również jest niełatwo. Bardzo często widzę, jak niepełnosprawni proszą przechodniów o pomoc, bo nie mogą wjechać na chodnik.

Trudno zrozumieć urzędników, dlaczego nie przyjadą na miejsce, by ocenić sytuację, przecież tu jest ruchliwa ulica! Wiele było drobnych wypadków, czy musimy czekać na tragedię?

 

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ