Publiczny Różaniec święty w intencji prześladowanych chrześcijan

Mniej mówi się teraz o prześladowaniach chrześcijan, na Bliskim Wschodzie czy w pozostałych częściach świata… Ale czy one ustały? Czy nagle zapanowała wolność tam, gdzie jeszcze nie dawno za wyznawanie Bożego Imienia czekała śmierć, wygnanie, dyskryminacja?

Prześladowania się nie skończyły, więc również nasza odpowiedź na nie się nie kończy. Ta odpowiedź to zadośćuczynienie za zło prześladowań przez pokorną modlitwę, które musi być jednocześnie widoczne dla świata, aby mogło poruszać obojętne serca – stąd publiczny charakter naszego Różańca. Łączymy go z prośbą do wszechmogącego Boga o nawrócenie dla sprawców prześladowań i o nadzieję i wytrwałość w wierze dla ofiar (dla tych zaś spośród chrześcijan, którzy trwają świadomie poza Kościołem, w pierwszej kolejności o pojednanie z Nim). Nie może przy tej modlitwie zabraknąć również wołania o ocalenie nas samych – Polski, Europy – od najazdu muzułmanów, islamizacji i zniszczenia tych resztek cywilizacji chrześcijańskiej, które jeszcze pozostały.

Spotkamy się jak w każdy czwarty czwartek miesiąca, aby odmówić Różaniec św. w intencji prześladowanych chrześcijan i nawrócenia ich prześladowców, w szczególności muzułmanów.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ