Złotoryja: Dwóch jechało na „podwójnym gazie”, a trzeci bez uprawnień

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi podczas minionego weekendu wyeliminowali z ruchu dwóch nietrzeźwych kierujących i jednego, który miał sądowe zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych. Pamiętajmy, żeby nigdy nie wsiadać za kierownicę pod wpływem alkoholu. Ryzykujemy nie tylko swoje życie, ale też życie innych użytkowników ruchu i naszych bliskich, którzy jadą z nami samochodem.

Złotoryjscy policjanci codziennie czuwają nad zapewnieniem bezpieczeństwa i porządku na drogach powiatu. Jednym z realizowanych zadań jest eliminowanie nietrzeźwych kierowców, którzy stanowią poważne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu oraz tych, którzy świadomie lekceważą sądowe zakazy prowadzenia pojazdów. Nie inaczej było podczas minionego weekendu, kiedy złotoryjscy policjanci wyeliminowali z dalszej jazdy dwóch nietrzeźwych kierujących oraz jednego, który popełnił przestępstwo polegające na zlekceważeniu dwóch sądowych zakazów prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Do pierwszego zatrzymania doszło w piątek, w godzinach wieczornych, w miejscowości Lubiatów. Policjanci skontrolowali 34-letniego mężczyznę, który kierował motorowerem. Sprawdzenie w policyjnych systemach wykazało, że mężczyzna ten posiada dwa zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych, ważne do listopada 2018 roku. Mężczyzna za złamanie sądowych zakazów odpowie przed sądem.

Kolejny kierowca został zatrzymany w sobotę, chwilę po północy. Od zatrzymanego do kontroli 29-letniego mieszkańca Złotoryi policjanci wyczuli woń alkoholu. Po sprawdzeniu jego stanu trzeźwości okazało się, że kierował autem mając ponad 1,2 promila alkoholu w organizmie.

Następna kontrola drogowa miała miejsce w niedzielę rano w miejscowości Wojcieszyn. Od kierującego samochodem policjanci wyczuli zapach alkoholu. Badanie alkomatem wykazało prawie promil. 53-latkowi zatrzymano prawo jazdy i uniemożliwiono dalszą jazdę.

O losie kierowców, którzy zdecydowali się na jazdę pod wpływem alkoholu, zdecyduje teraz sąd.

Przypominamy! Nigdy nie wsiadajmy za kierownicę pod wpływem alkoholu. Ryzykujemy nie tylko swoje życie, ale też życie innych użytkowników ruchu i naszych bliskich, którzy jadą z nami samochodem.

Źródło: KPP w Złotoryi

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ