Auto dachowało – kierowca miał ponad 2,6 promila

Kamiennogórscy policjanci zatrzymali 33–letniego mężczyznę, który spowodował niebezpieczne zdarzenie drogowe. Kierowca był kompletnie pijany. Badanie wykazało ponad 2,6 promila alkoholu w organizmie. Już usłyszał zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości za co grozi kara pozbawienia wolności nawet do 2 lat.

Funkcjonariusze Referatu Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji z Kamiennej Góry zatrzymali 33-letniego mężczyznę, który kierując samochodem spowodował niebezpieczne zdarzenie drogowe. Policjanci podczas kontroli stwierdzili, że podejrzany ma ponad 2,6 promila alkoholu w organizmie. Do zdarzenia doszło na drodze krajowej nr 5 w godzinach porannych, gdzie w tym czasie przemieszczała się dość duża ilość samochodów. Kierujący pojazdem marki ford 33-letni mężczyzna, stracił panowanie nad nim i wypadając z łuku drogi zahaczył o pobocze, w wyniku czego samochód wywrócił się na dach. W wyniku zdarzenia kierowca oraz pasażerka doznali drobnych otarć ciała. Funkcjonariusze podczas prowadzonych czynności wyczuli od tych osób woń alkoholu i podjęli decyzję o zatrzymaniu kierowcy. Badanie wykazało u kierowcy ponad 2,6 promila alkoholu w organizmie.

Policjanci przedstawili 33-letniemu mieszkańcowi Kamiennej Góry zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości. Kierujący przyznał się do popełnienia czynu, za co grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2. Kierujący dodatkowo odpowie za spowodowanie kolizji drogowej.

Źródło: KPP w Kamiennej Górze

nadkom. Krzysztof Zaporowski

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ