OSTATNIE POŻEGNANIE ŚP. MARII ZAPART

Z udziałem abp. Józefa Kupnego, 21 lutego na cmentarzu Grabiszyńskim we Wrocławiu, odbył się pogrzeb śp. Marii Zapart, wiceprzewodniczącej Zarządu Regionu NSZZ “Solidarność” Dolny Śląsk.

Podczas nabożeństwa żałobnego odprawianego przez abp Józefa Kupnego, z udziałem kapelanów “Solidarności”, księży Stanisława Pawlaczka i Artura Szeli, homilię wygłosił ks. Krzysztof Hajdun. Kapelan mówił o wielkiej pobożności i wielkości serca zmarłej Marii Zapart.

Nad grobem przemawiali: w imieniu prezydenta Wrocławia, dyr. Jacek Sutryk, poseł Jacek Świat oraz przewodniczący Regionu Kazimierz Kimso.

Szef Regionu wyrażał wielki żal z odejścia śp.Marii do wieczności, podkreślając, że tak po ludzku nie sposób się z tym pogodzić. Przypomniał wiersz ks. Jana Twardowskiego Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą…

Na ostatnie pożegnanie, przez wszystkich niezmiernie lubianej Marysi, przyszły setki delegacji, pocztów sztandarowych, również z kraju. Komisję Krajową NSZZ “Solidarność” reprezentowała sekretarz Ewa Zydorek.

jw

foto Janusz Wolniak

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ